Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2011/2012

 

    W tym roku szkolnym jego zakończenie przyszło wyjątkowo późno - 29 czerwca. Upragniony dzień wszystkich uczniów rozpoczął się uroczystą mszą świętą o godz. 8:00, po czym odbył się przemarsz za sztandarem szkolnym do budynku szkolnego, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Zaczęło się tradycyjnie polonezem, a potem przyszedł czas na występ artystyczny uczniów trzecich klas oraz wyróżnienia i dyplomy. I chociaż wyróżniono uczniów wszystkich klas za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie i wszyscy dostali świadectwa, to dzień ten był dniem trzecioklasistów. To oni stali się dziś absolwentami tej szkoły, po raz ostatni przyszli do Gimnazjum i po raz ostatni spotkali się w takim gronie. Bez łez się nie obeszło...

    Pożegnano też księdza Marcina Padowskiego, który w tym roku po raz ostatni prowadził zajęcia religii w naszej szkole. Długie i gromkie brawa były świadectwem tego jak bardzo był przez wszystkich tutaj lubiany.

    Wyróżnienia i podziękowania skierowano nie tylko do uczniów, ale też i do rodziców, którzy angażowali się w życie naszej szkoły. Uczniowie natomiast podziękowali nauczycielom - kwiatami, wzruszeniem, szczerością, dobrym słowem... I jak się tu nie wzruszyć...

    A po wakacjach będziemy tu na Was czekać.... Wracajcie...

Miłych, bezpiecznych i udanych WAKACJI życzy Grono Pedagogiczne Waszego Gimnazjum :)

 

 


 

Wyróżnienia i nagrody za rok szkolny 2011/2012

 

    Dzień przed zakończeniem roku szkolnego - 28 czerwca odbył się w naszej szkole apel z okazji zakończenia roku szkolnego, podczas którego wyróżniono większość uczniów naszego Gimnazjum, aby odciążyć uroczystość końcowo roczną. Wyróżniono i nagrodzono wielu uczniów za konkursy tematyczne i sportowe jak i za osiągnięcia w nauce oraz pracę na rzecz szkoły.

 

    Poniżej zamieszczamy średnie ocen poszczególnych klas oraz szkoły w postaci wykresu:.

 

    A poniżej lista najlepszych uczniów pod względem ocen za obecny rok szkolny:

Jakub Grzyb

3A

5,67

Jacek Nabywaniec

3C

5,50

Mateusz Nabywaniec

1A

5,43

Żaneta Marcinik

2A

5,37

Natalia Zarzyczna

2A

5,37

Martyna Ścieranka

2A

5,33

Klaudia Tkacz

1B

5,28

Rafał Pałacki

3A

5,28

Klaudia Pałasz

3B

5,28

Imane Sghir

1B

5,21

Dominika Gasmi

3B

5,17

Wiktoria Łoskot

1B

5,14

Kamil Mołczan

3A

5,11

Natalia Paszko

3B

5,11

Michalina Gocek

3B

5,11

Kornelia Tworzydlak

1B

5,07

Patryk Czepiel

3A

5,06

Karol Kaczmarski

3A

5,06

Paulina Furdak

2C

5,00

 

 


 

Przywitanie uczniów przyszłych klas pierwszych

 

    27 czerwca uczniowie obecnych szóstych klas szkół podstawowych w Tarnawie Dolnej, Czaszynie i Łukowym zawitali w naszym Gimnazjum. Tutaj serdecznie przywitał ich dyrektor Pan Melchior Ryniak, a następnie naszymi gośćmi zajął się Samorząd Uczniowski. Przygotowano dla nich integracyjną część rozrywkową złożoną m.in. z konkurencji z wiedzy na wesoło oraz muzycznych wystąpień, które wciągnęły wszystkich do wspólnej zabawy. Następnie szóstoklasiści udali się do przygotowanych sal, gdzie uzupełnili ankiety, dostali spis podręczników do Gimnazjum oraz otrzymali porcję informacji na temat naszej szkoły. Potem uczniowie Samorządu Uczniowskiego oprowadzili naszych gości po budynku szkolnym, po czym pożegnano się z nimi. W tym dniu byli to nasi goście, ale po wakacjach, będą w naszej społeczności szkolnej. Na pewno spędzą tu mile następne trzy lata (albo dłużej). :)

   Przyszłych klas pierwszych będzie trzy, a wychowawcami tych klas będą: Pani Anna Kruczek, Pani Ewa Rozmus oraz Pan Marek Drwięga.

  Wykaz wymaganych podręczników dla wszystkich klas znajduje się w zakładce: DOKUMENTY.

 

 


 

Dzień Dziecka

 

   1 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. Dzień ten obchodzony jest w większości krajów na świecie, najczęściej w inne dni. W Polsce dzień ten obchodzony jest 1 czerwca od 1952 roku. W szkołach zazwyczaj w tym dniu nie ma zajęć lekcyjnych.

   W naszej szkole obchodzono ten dzień 4 czerwca - w poniedziałek, a to dlatego, iż spora część uczniów była 1 czerwca na wycieczkach klasowych. W poniedziałek wszyscy uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie przywitał wszystkich Pan Dyrektor Melchior Ryniak, a następnie oddał głos Przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego - Jakubowi Kopczykowi, który poprowadził ten uroczysty dzień.

   Zaczęło się od prezentacji projektu przygotowanego przez zespół uczniowski pod opieką Pani Anny Kruczek. Następnie wystąpiła grupa uzdolnionych osób - zarówno muzycznie jak i poetycko. Potem odbył się konkurs międzyklasowy: "1 z 10", chociaż właściwie "1 z 8" bo reprezentacji klas było tyle ile oddziałów klasowych w naszej szkole, czyli - 8. Potem przyszedł czas na rozgrywki sportowe między klasami, a w rozgrywkach piłki nożnej w rywalizacji brali udział też nauczyciele.

   To był niezapomniany dzień, który uwieczniła na zdjęciach Mariola Kuzio.

 


POZOSTAŁE  WIADOMOŚCI...