WAKACJE


 

Konkurs plastyczny "Twoja ulubiona opowieść biblijna"

 

   Centrum Inicjatyw Lokalnych, Klasztor Ojców Paulinów w Leśniowie oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela” zapraszają do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym pn. „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 4-13 lat z całej Polski.

   Za najlepsze rysunki przewidziano atrakcyjne nagrody, m.in. tablety, odtwarzacze mp3 i koszyki ze słodyczami leśniowskimi. Ponadto zwycięskie prace znajdą się w specjalnie przygotowanym kalendarzu na rok 2014. Dochód z jego sprzedaży zostanie przekazany na realizację szczytnego zamierzenia Ojców Paulinów, jakim jest budowa Centrum Pomocy Rodzinie w Leśniowie.

   Prace plastyczne – wykonane dowolną techniką – na kartonie papieru w formacie A-4, w orientacji poziomej, należy przesyłać do 31 lipca br. na adres Centrum Inicjatyw Lokalnych, ul. Senatorska 14, 42-400 Zawiercie lub dostarczyć osobiście w dni robocze w godz. 7.00-15.00 pod wskazany adres.

   Więcej informacji o konkursie (w tym jego regulamin i formularz zgłoszeniowy) dostępnych jest na stronie internetowej www.cil.org.pl lub u osoby koordynującej: Aleksandra Kubas-Chojna, tel. 535 080 573, e-mail: kubas@cil.org.pl.

   Patronat medialny nad konkursem objął Tygodnik Katolicki „Niedziela”

 


 

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2012/2013

 

   Ostatni dzień roku szkolnego rozpoczął się tradycyjnie mszą świętą  o godz. 8:00 w kościele parafialnym w Tarnawie Górnym. Po mszy uczniowie przemaszerowali za sztandarem szkolnym do budynku gimnazjum. Tutaj, na sali gimnastycznej odbyła się dalsza część uroczystości, na której zgromadzili się wszyscy uczniowie, nauczyciele i znamienici goście: Pan Ernast Nowak - Burmistrz Miasta i Gminy, Pan Janusz Fal - Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół oraz rodzice wraz z Przewodniczącą Rady Rodziców - Panią Jolantą Brągiel. Na początku spotkania trzecioklasiści zatańczyli poloneza. Następnie zabrał głos Dyrektor Gimnazjum - Pan Melchior Ryniak, który wraz z Panem Burmistrzem i Dyrektorem ZOS-u wręczyli dyplomy i nagrody uczniom za wybitne osiągnięcia w nauce oraz za 100 procentową frekwencję, a także podziękowano rodzicom, wyróżniając tych, którzy najbardziej angażowali się w życie szkoły.

   Potem przyszedł czas na artystyczny występ uczniów klas trzecich i ich pożegnanie przez drugoklasistów zajmujących ich miejsce. Po raz ostatni wychowawcy klas trzecich przeczytali obecność wręczając dyplom ukończenia szkoły. Niezwykle wzruszającym momentem było wręczenie kwiatów nauczycielom i pracownikom szkoły przez kończących szkołę uczniów. Na zakończenie zabrał głos Pan Burmistrz, a potem Pan Dyrektor ZOS-u, którzy dziękowali wszystkim za dbanie o dobre imię szkoły i gminy, a także życzyli wszystkim miłych, bezpiecznych i udanych wakacji.

 


 

Podsumowanie roku szkolnego 2012/2013

 

   27 czerwca, dzień przed zakończeniem roku szkolnego odbył się apel podsumowujący obecny rok szkolny. Pan Dyrektor przedstawił dokonania uczniów, klas, szkoły, a następnie z pomocą nauczycieli wręczył dyplomy oraz nagrody uczniom za osiągnięcia w konkursach tematycznych oraz sportowych, a także za dodatkowe pracę na rzecz szkoły (m.in. za: wzorową działalność w Samorządzie Uczniowskim, wyróżniające wyniki w czytelnictwie, osiągnięcia w sporcie, za konkursy: z j. angielskiego, ogólnopolskich "Olimpus" z różnych przedmiotów i inne).

   Dziękujemy Wam wszystkim za swój wkład włożony w pracę, która przyczyniła się do umacnia dobrego wizerunku naszej szkoły.

 


 

Przywitanie przyszłych gimnazjalistów

 

   26 czerwca odbyło się spotkanie z przyszłymi gimnazjalistami organizowane przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie wciąż obecnych klas szóstych przyjechali do nas ze szkół podstawowych: Tarnawa Dolna, Czaszyn i Łukowe. Na początku zaproszonych uczniów wraz z wychowawcami serdecznie przywitał Dyrektor Gimnazjum Pan Melchior Ryniak, a następnie naszymi gośćmi zajął się Samorząd Uczniowski. Przygotowano dla nich integracyjną część rozrywkową złożoną m.in. z konkurencji wiedzy na wesoło z balonikami :), toru przeszkód zręcznościowych, muzycznych oraz teatralnych wystąpień które wciągnęły wszystkich do wspólnej zabawy. Potem uczniowie Samorządu Uczniowskiego oprowadzili naszych gości po budynku szkolnym, przekazując ważne informacje, po czym pożegnano się z nimi. Już za dwa miesiące będą częścią naszej społeczności szkolnej.

   Na razie nie ma oficjalnych informacji o ilości oddziałów, ale prawdopodobnie będą dwa..

  Wykaz wymaganych podręczników dla wszystkich klas znajduje się w zakładce: DOKUMENTY.

Zdjęcia: Ima Sghir

 


 

Podsumowanie zbiórki pieniędzy na leczenie ciężko chorego Wojtka z Sanoka

 

   Samorząd Uczniowski zebrał pieniądze na leczenie Wotka Hejnolda, który walczy o uratowanie ręki, a w dalszej konsekwencji o swoje życie z powodu bardzo złośliwego nowotworu kości.

   Dzięki Wam udało się zebrać 167,69 zł. Dziękujemy wszystkim darczyńcom!

 


 

Ogólnopolski konkurs "Olimpus" - rozstrzygnięty

 

   Uczniowie naszego gimnazjum brali udział w sesji wiosennej Ogólnopolskiego konkursu "Olimpus" osiągając bardzo dobre wyniki.

   W kategorii klas I najlepszym uczniem naszej szkoły okazał się Kamil Pałacki uzyskując tytuł laureata z matematyki.

   W kategorii klas II podwójnym laureatem został Mateusz Nabywaniec - z matematyki oraz chemii.

   Gratulujemy Kamilowi i Mateuszowi i życzymy dalszych sukcesów.

 


 

Szymon Sitarz w finale ogólnopolskiego konkursu!

 

   27 maja ruszył finał konkursu na najpiękniejszy list dla Ziemi, organizowany w ramach ogólnopolskiej akcji Fundacji Ekologicznej Arka. Można w nim głosować na jeden ze 100 listów wybranych przez jury spośród kilku tysięcy nadesłanych prac. Wśród uczniów walczących o nagrodę główną znalazł się również Szymon Sitarz!

   Konkurs na najpiękniejszy list to zwieńczenie akcji, która w całej Polsce trwa już od kilku miesięcy. W kwietniu dzieci w szkołach z ponad 350 gmin pisały Listy dla Ziemi na specjalnym ekologicznym papierze. Każda placówka miała za zadanie wybrać najlepszą pracę i przesłać ją do fundacji. W sumie do bielskiej "Arki" dotarło ok. 3 tysięcy listów. Jury po przejrzeniu prac wybrało 100, na które będzie można głosować do 16 czerwca.

   Co zrobić, by zagłosować?

   - posiadać konto na Facebooku

   - polubić na Facebooku stronę akcji "Listy dla Ziemi":

      www.facebook.com/listydlaziemi

   - wejść na specjalną aplikację konkursową:

     https://apps.facebook.com/listydlaziemi/

 


 

Dzień Patrona

 

   Maj to w naszej szkole miesiąc poświęcony Janowi Pawłowi II – Naszemu Patronowi. W tym roku już po raz dziesiąty obchodziliśmy Dzień Patrona. Święto to odbyło się 20 maja, ale zostało poprzedzone konkursami poświęconymi temu niezwykłemu Polakowi (międzygimnazjalnymi i międzygminnymi). Rozpoczęliśmy go od uroczystej Mszy świętej w  Kościele Parafialnym pw. św. Wojciecha w Tarnawie Górnej. Następnie za sztandarem pod opieką wychowawców przeszliśmy do szkoły. Tutaj odbył się uroczysty apel, którego ważnym punktem był montaż słowno-muzyczny nauczaniu Jana Pawła II przygotowany przez kl. I C i jej wychowawczynię p. Annę Kruczek.

   W trakcie apelu głos zabrali zaproszeni goście: dyr. ZOS w Zagórzu p. Janusz Fal, dyr. CDN w Sanoku p. Marta Muszyńska, prezes Stowarzyszenia „Nasza Przyszłość – Tarnawa”  p. Janusz Krajnik.

   Na zakończenie ogłoszono wyniki konkursów i wręczono nagrody laureatom.

Wyniki Konkursu Literackiego:

   I miejsce – Greta Sądelska (3A)

   II miejsce – Katarzyna Skrobot, Alicja Czerwieniak (Gimnazjum Nr 2 w Zagórzu)

   III miejsce – Angelika Mołczan (3A), Patryk Kotula (1C)

   Wyróżnienia: Barbara Nycz, Magda Penar, Dominika Łukowska, Natalia Zarzyczna, Mateusz Witowicz (Gimnazjum Nr 2 w Zagórzu).

   Wyniki Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II (dla uczniów klas I gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej):

   I miejsce – Jagoda Stach (1B)

   II miejsce – Weronika Kruczek (1B), Joanna Baraniewicz (1B)

   III miejsce – Gabriela Stach (1B)

Wyniki Konkursu Plastycznego:

   I miejsce – Natalia Rudy (3A)

   II miejsce – Jagoda Stach (1B)

   III miejsce – Mariola Furdak (kl. VI Szkoły Podstawowej w Tarnawie Dolnej)

   Wyróżnienia: Kamila Osiecka (3A), Patrycja Michenko (kl. V Szkoły Podstawowej w Tarnawie Dolnej).

***

   W tym dniu odbyło się również rozdanie dyplomów i nagród laureatom konkursu informatyczno-geograficznego "Poznać i Pokazać Świat - kraje Unii Europejskiej". Dyplomy wraz z nagrodami wręczał p. Jarosław Bochnak wraz dyr. CDN w Sanoku p. Martą Muszyńską oraz dyr. ZOS w Zagórzu p. Januszem Falem. Szczegóły wyników konkursu zostały zamieszczone poniżej.

 


 

Festyn Zdrowia w naszej szkole

 

   15 maja 2013 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej odbył się Festyn Zdrowia, jako podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu „Czas na zdrowie”, którego organizatorem  jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Osobą odpowiedzialną za całokształt festynu była Pani Renata Kaczmarska, która zaangażowała do przygotowania i poprowadzenia imprezy uczniów klasy 2 B wraz z Samorządem Uczniowskim. Do pomocy w przygotowaniu tego wyjątkowego dnia włączyli się wszyscy nauczyciele gimnazjum.

   Impreza miała charakter otwarty i zgromadziła nie tylko młodzież gimnazjum, ale i też ich rodziców, absolwentów tejże szkoły, uczniów Szkoły Podstawowej w Tarnawie Dolnej oraz gimnazjalistów z Zagórza i Komańczy, biorących udział w projekcie Młode Bieszczady.

   Ideą spotkania było promowanie zdrowego stylu życia, a przede wszystkim zdrowego odżywiania się i aktywnego spędzania wolnego czasu.

   Podczas festynu odbył się pokaz filmów edukacyjnych, pt.: „Śmietnik w mojej głowie”, prezentacja działania analizatora składu ciała wraz z omówieniem przez Panią dietetyk, degustacja zdrowej żywności pochodzącej z gospodarstw ekologicznych. Zaprezentowano przykłady zdrowych przekąsek, które zostały samodzielnie przygotowane przez rodziców i uczniów. Były to bułeczki drożdżowe, „koreczki”, warzywa, owoce, woda. W porze obiadowej wszyscy zostali poczęstowani pierogami z owocami. Uczestnikom dopisywał apetyt po aktywnie spędzonym czasie na świeżym powietrzu. Uczniowie tańczyli „Belgijkę”, rywalizowali w takich konkurencjach jak: wyścigi w  workach, bieg z jajkiem, przeciąganie liny, rzut piórnikiem. Imprezę uatrakcyjniały występy uzdolnionej młodzieży, konkursy i zabawy.

   Uroku całej imprezie dodała obecność znakomitych gości: Pana Ernesta Nowaka – Burmistrza Miasta i Gminy w Zagórzu, Pani dietetyk Renaty Kaszyckiej oraz Mistrza Polski, Wicemistrza Europy i Wicemistrza Świata w podnoszeniu ciężarów w kategorii wiekowej 55 lat, kategorii wagowej 77 kg Pana Zbigniewa Kruczkiewicza. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się obecność Pani Anny Koryto, uczestniczki programu ”Top Model – zostań modelką”. Pani Ania, udzieliła wywiadu uczennicom z sekcji dziennikarskiej, rozmawiała z uczestnikami, wpisywała dedykacje.

   Wspaniała atmosfera, radosny nastrój, słoneczna majowa pogoda, tak wszystkich oczarowały, że zgodnie powzięliśmy decyzję powtórzenia tego wzniosłego przedsięwzięcia już za rok. Zapraszamy!

 


 

Zakończył się powiatowy konkurs informatyczno-geograficzny

"POZNAĆ I POKAZAĆ ŚWIAT - kraje Unii Europejskiej"

 

 W konkursie wzięło udział 33 uczestników z 9 szkół gimnazjalnych naszego powiatu. Komisja oceniająca konkurs wybrała najlepszą pracę.

   A jest nią prezentacja komputerowa pt. "Francja - kraj sera i winnej latorośli" autorstwa Katarzyny Winiarskiej, uczennicy Gimnazjum Nr 4 w Sanoku.

   Oprócz tego przyznano wyróżnienia trzem pracom:

- "Francja" autorstwa Aleksandry Gazdowicz, uczennicy Gimnazjum Nr 1 w Sanoku,

- "Królestwo Hiszpanii" autorstwa Jowity Golonka, uczennicy Gimnazjum w Bukowsku,

- "Wielka Brytania" autorstwa Kamila Pałackiego, ucznia Gimnazjum w Tarnawie Dolnej.

   Serdecznie gratulujemy autorom najlepszych prac i dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu. Uroczyste rozdanie dyplomów wraz z nagrodami odbędzie się 20 maja o godz. 10:00 w Gimnazjum w Tarnawie Dolnej podczas uroczystości szkolnej - Dnia Patrona.

 

Protokół pokonkursowy i najlepszą pracę znajdziesz TUTAJ

 

  

POMOŻESZ W RATOWANIU ŻYCIA I ZDROWIA ???

 

Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę pieniędzy na leczenie dwudziestoletniego Wojciecha Hejnolda mieszkającego w Sanoku.

Wojtka "zaatakował" bardzo złośliwy nowotwór kości, jego życie jest zagrożone, a obecnie grozi mu amputacja całej ręki z barkiem włącznie.

Nie stój bezczynnie! Możesz pomóc!

Samorząd Uczniowski będzie zbierał pieniądze w ciągu najbliższych dni, zapowiadając wcześniej miejsce i czas zbiórek

 


 

Prezentacja programu "Czas na zdrowie"

 

    Uczniowie klasy II B pod przygotowaniem Pani Renaty Kaczmarskiej zaprezentowała realizowany w naszej szkole program "Czas na zdrowie" przedstawiając prezentacje komputerową, która w sposób bardzo czytelny i atrakcyjny przybliżyła uczniom problem odpowiedniego odżywiania i zdrowego stylu życia. Po prezentacji dziewczyny z II B rozdały ulotki odnośnie przedstawionego programu.

   Ale to nie koniec, już za niedługo w naszej szkole odbędzie się Festyn Zdrowia, który będzie promował zdrowy styl życia. Na uczniów będzie czekać wiele atrakcji, zdrowej żywności, pokazów i spotkanie zaproszonymi gośćmi, nie zabraknie też konkursów, gier i zabaw.

ZOBACZ PREZENTACJĘ (wymagania: PowerPoint 2007 lub nowszy)

  

Egzaminy gimnazjlane

 

    Rozpoczął się długo oczekiwany przez trzecioklasistów okres egzaminów gimnazjalnych, który potrwa przez trzy dni - od 23 do 25 kwietnia. Uczniowie będą pisać testy z następujących części przedmiotowych w następujących dniach:

- wtorek: część humanistyczna (historia i WOS oraz po przerwie - język polski),

- środa: część matematyczno-przyrodnicza (przedmioty przyrodnicze: biologia, geografia, chemia, fizyka oraz po przerwie - matematyka),

- czwartek: część z języka nowożytnego (część podstawowa oraz po przerwie część rozszerzona - w naszej szkole będzie język angielski (obydwie wersje) i język niemiecki (wersja podstawowa)).

   Mamy nadzieję, że trzy lata nauki zaowocuje dobrymi wynikami z egzaminu. W tym czasie uczniowie młodszych klas niech nie marnują czasu i sami sprawdzą, które z zadań mogliby rozwiązać już teraz.

   A trzecioklasistom pozostaje życzyć POŁAMANIA PIÓRA!

 


 

Warsztaty artystyczne w ramach projektu "Młode Bieszczady"

 

    Już po raz drugi uczniowie Samorządu Uczniowskiego zaangażowani w projekt "Młode Bieszczady" mieli okazję uczestniczyć w trzydniowych warsztatach (19-21 kwietnia). Tak samo, jak poprzednio, zajęcia odbyły się w gościńcu Dębowa Gazdówka w Łodynie, niedaleko Ustrzyk Dolnych. Ponownie w zajęciach uczestniczyli uczniowie trzech gimnazjów łącznie z naszymi uczniami - gimnazjaliści z Nowego Zagórza i z Komańczy.

   Tym razem warsztaty dotyczyły zajęć artystycznych, w skład w któróch wchodziły:

- "Dobre praktyki działań samorządowych", prowadzone przez Panią Jolantę Jarecką,

- Zajęcia plastyczne, prowadzone przez Panie Małgorzatę Socha i Ewę Szymanek,

- "Wolontariat", prowadzony przez Panią Irenę Kijanka-Fitkowskę.

   Uczestnicy zajęć doskonalili swoje umiejętności plastyczne tworząc przepiękne ozdoby z kartek papieru, serwetek, masy solnej... tworzyli ozdobne linijki oraz zakładki do książek, konstruowali plany i plakaty ogłoszeniowe. Po takim doskonaleniu swoje możliwości artystyczne uczniowie z pewnością wykorzystają w działaniach Samorządu Szkolnego. Po wielu godzinach twórczej pracy gimnazjaliści wszystkich szkół mieli okazję na wspólne spędzenie czasu przy wieczornej dyskotece.

 


 

Apel upamiętniający wydarzenia z Katynia w wykonaniu uczniów klasy II B

 

   15 kwietnia w naszej szkole  odbył się uroczysty apel z okazji  rocznicy zbrodni  katyńskiej. Apel ten przygotowali uczniowie klasy II B we współpracy z biblioteką i świetlicą szkolną.  Część artystyczna składała się z montażu słowno-muzycznego. Drugoklasiści przypomnieli  historię ofiar katyńskich, recytowali wiersze oraz fragmenty prozy, upamiętniające  to tragiczne w dziejach Polski wydarzenie. Uzupełnienie podniosłego nastroju stanowiły slajdy obrazujące tę tragiczną kartę naszej historii.

   Katyńska ziemia pochłonęła wiele tysięcy ofiar zbiorowego mordu Polaków. Uczniowie podkreślali jak ważna jest pamięć o ofiarach:  tych z 1940 i tych z 2010 roku. Jak ważne jest,  by troszczyć się o prawdę i przechowywać ją w trosce o tożsamość narodową.

 


 

Nowy cykl programu edukacyjnego "Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów" rozpoczęty

 

   Już po raz dwunasty grupa 21 osób z naszego Gimnazjum wzięła udział w programie „Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów”. Uczniowie odbyli dwa spotkania kameralne w Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych. W czasie zajęć zapoznali się z wybranymi zagadnieniami z ekologii, tematyką dotyczącą przyrody nieożywionej, fauną i florą Bieszczadów oraz ochroną przyrody w Polsce i w Bieszczadach. Tak różnorodna i bogata tematyka przekazywana jest w atrakcyjny sposób przez pracowników Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Aktywne metody pracy, wykorzystanie nowoczesnych urządzeń multimedialnych, słodki poczęstunek sprawiają, że uczniowie wracają z Ustrzyk „naładowani” wiedzą i miłymi wspomnieniami.

   Należy nadmienić, że nasza szkoła ma chlubną tradycję, jeżeli chodzi o udział w tym programie. W konkursie, który co roku jest podsumowaniem całorocznych zajęć, drużyny reprezentujące naszą szkołę 8-krotnie zajmowały I miejsce, 1 raz II miejsce i 1 raz III miejsce. Wielokrotnie uplasowaliśmy się na czołowych miejscach w konkurencji indywidualnej.

 


 

Zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych,

Smacznego Święconego jajka

i mokrego Śmigusa-Dyngusa

 


 

Dzień Wiosny

 

    Pierwszy dzień wiosny obchodzony jest w dniu równonocy wiosennej, która zazwyczaj przypada w dniu 21 marca. Uczniowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali na ten dzień występ artystyczny, który ze względów organizacyjnych odbył się parę dni później (25 marca w poniedziałek). Część artystyczną poprowadziła Natalia Adamkiewicz oraz Mateusz Krajnik. Występ zawierał między innymi: skecz o przedszkolaku i jego starszym bracie, w ich rolę wcielili się: Michał Blicharz i Paweł Stach oraz występ utalentowanych uczniów, który powiązany był z humorystycznie ujętym konkursem "Mam Talent". W jury tego konkursu zasiedli: Mateusz Puzio, Radosław Ścieranka i Karol Wadyl, natomiast swój występ zaprezentowali: Dominika Semczyk z Wanesą Dymek, Anna Wylota z Filipem Wroną, Wiktoria Łoskot, Karol Rosiek i Przemek Malec. W międzyczasie Mateusz Krajnik przedstawił prezentację multimedialną pt. "Z życia szkoły...".

   Na zakończenie nauczyciele i inni pracownicy Gimnazjum otrzymali drobne niespodzianki ze specjalnym tytułem nadanym przez uczniów, wśród nich - Pan Marek Drwięga, który został wybrany nauczycielem roku, a klasa 1C została wyróżniona za najlepszą frekwencję.

 


 

Warsztaty dziennikarskie w ramach projektu "Młode Bieszczady"

 

    Uczniowie Samorządu Uczniowskiego naszego Gimnazjum mieli okazję wziąć udział w szkoleniowych warsztatach dziennikarskich w ramach projektu "Młode Bieszczady". Były to warsztaty 3-dniowe (22-24 marca), które odbyły się w Łodynie (k. Ustrzyk Dolnych), w Gościńcu "Dębowa Gazdówka". Łącznie z naszym Gimnazjum w tym szkoleniu wzięli udział uczniowie Gimnazjum z Zagórza oraz Komańczy.

   Warsztaty dziennikarskie podzielone były na trzy sekcje:

- sekcja prasowa, którą prowadził Pan Krzysztof Potoczała,

- sekcja radiowa, którą prowadził Pan Wojciech Szott,

- sekcja fotograficzna, którą prowadziła Pan Waldemar Sosnowski.

   Uczestnicy zajęć uczyli się podstaw technik dziennikarskich odpowiednio związane z sekcją (udzielanie wywiadów, tworzenie informacji prasowych, fotografowanie...) jak i poznawali tajniki zawodu dziennikarza. Z pewnością, po takich szkoleniach uczniowie znacząco udoskonalą swoją pracę w Samorządzie Uczniowskim.

 


 

Dzień kobiet w naszej szkole

 

   8 marca chłopcy z Samorządu Uczniowskiego jak i poszczególnych klas nie zapomnieli w tym dniu o Święcie Kobiet, składając im życzenia oraz wręczając drobne upominki.

   Święto to zostało ustanowione w roku 1910 r. i było wyrazem szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet.

  


 

Egzaminy próbne gimnazjalistów

 

    Od 6 do 8 marca uczniowie klas trzecich pisali egzaminy próbne egzaminu gimnazjalnego obejmującego część humanistyczną (historia + WOS i język polski), część matematyczno-przyrodniczą (bioloia + geografia + chemia + fizyka i matematyka), część z języka nowożytnego (język angielski lub język niemiecki).

   To ostatni dzwonek, aby nadrobić ewentualne zaległości. Mamy nadzieję, że jest ich nie wiele...

 


 

Sukces Klaudii Tkacz w historii

 

    Klaudia Tkacz awansowała w konkursie przedmiotowym z historii do etapu rejonowego, a następnie uzyskała awans do etapu wojewódzkiego, gdzie zdobyła tytuł finalisty konkursu.

   Serdecznie gratulujemy Klaudii tak znaczącego sukcesu :)

 


 

Życzymy wszystkim miłych, bezpiecznych i regenerujących siły

*** F E R I I   Z I M O W Y C H ***

( 11.II - 24.II )

 


 

Apel podsumowujący semestr

 oraz spotkanie z przewodnikiem górskim - Panem Markiem Kusiakiem

 

    W ostatni dzień przed feriami zimowymi odbył się apel podsumowujący semestr pierwszy obecnego roku szkolnego, który poprowadził Pan Józef Sadlik zastępujący Pana Dyrektora Melchiora Ryniaka. Ale zanim nastąpiło podsumowanie, Pan Marek Kusiak, przewodnik górski, przedstawił foto-relację z tras górskich po Karpatach Wschodnich. Przybliżył uczniom te miejsca, które nie tak daleko od nas warto jest odwiedzić.

   Podczas podsumowania wyróżniono osoby z najwyższymi osiągnięciami szkolnymi w nauce i w sporcie oraz mające sukcesy w konkursach tematycznych. A Pan Marek Drwięga z pomocą Pana Marka Kusiaka odznaczył zaangażowanych uczniów brązowymi i srebrnymi odznakami górskimi mających udokumentowane w książeczkach turystycznych odpowiedni kilometraż pieszych wycieczek.

 


 

Walentynkowa dyskoteka szkolna

 

    Ostatnia dyskoteka przed feriami odbyła sie 6 lutego. Została nazwana walentynkowąz racji walentynek, które wypadają na feriach. Przy wejściu każdy z uczniów otrzymała namalowane serduszko na rękę, jako potwierdzenie wstępu. Samorząd Uczniowski, który organizuje szkolne dyskoteki, zaangażował DJ-eja, podobnie jak przy "choince". DJ Buła (Piotrek Poliniewicz - absolwent naszej szkoły) zadbał odpowiednio o aranżację muzyczną i udało mu się wciągnąć do zabawy wszystkich gimnazjalistów (ściany zostały bez podparć :). Oczywiście, Samorząd pamiętając o szczegółach organizacji dyskoteki (załatwienie opiekunów: dwóch nauczycieli i dwóch rodziców, pilnowanie wejścia i wpuszczanie tylko gimnazjalistów, sprawdzenie przebrania obuwia, przygotowanie sali i nagłośnienia...) nie zapomina o porządkach po zabawie.

 


 

Uczniowie naszej szkoły w Urzędzie Gminy Zagórz

 

    1 lutego uczniowie naszego Gimnazjum mieli okazję przyjrzeć się bliżej pracy Urzędu naszej gminy. Wizyta ta była częścią projektu "Młode Bieszczady", w którym nasza szkoła bierze udział. Uczniowie zostali przywitani przez Pana Sekretarza Łukasza Woźniczaka, który przedstawił podział organizacyjny samorządu gminnego wraz z opisem funkcji Następnie młodzież mogła przyglądać się pracom Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa i Finansów Rady Miejskiej w Zagórzu w sali narad.

   A oto niektóre wiadomości, które zebrała po spotkaniu Natalia Adamkiewicz - uczestniczka projektu:

·          - Gmina Zagórz nazywana jest „Bramą Bieszczadów”,

·          - Jest to gmina miejsko-wiejska,

·          - Burmistrzem jest Ernest Nowak od roku 2010,

·          - Sekretarzem naszej gminy jest Pan Łukasz Woźniczak,

·          - W skład Rady Miejskiej wchodzi 14 radnych,

·          - Radni na posiedzeniach dyskutują na wszelakie tematy dotyczące gminy (inwestycje, projekty, organizacje działań publicznych....),

·          - Odbywają się tam głosowania jawne,

·          - Podczas posiedzenia rady proponowani są kandydaci na różne stanowiska, później wybiera się ich dzięki głosowaniu,

·          - Radni podczas głosowań mają prawo do powstrzymania się od głosu,

·          - Na danym posiedzeniu może być każdy obserwatorem, gdyż są to spotkania otwarte,

·          - Rada gminy to organ stanowiący i kontrolny gminy,

·          - Władza wykonawcza to: wójt (gmina wiejska), burmistrz (gmina miejska, gmina miejsko wiejska, w przypadku Gminy Zagórz),  prezydent miasta (gmina miejska, gmina miejska na prawach powiatu).

 


 

Szkolna zabawa choinkowa

 

    Na koniec semestru odbyła się szkolna zabawa tzw. "choinka". O wystrój sali i aranżację muzyczną i posprzątanie sali, jak zwykle, zadbał Samorząd Uczniowski. Tym razem Samorząd wynajął DJ-eja. DJ Buła zgodził się nieodpłatnie poprowadzić muzycznie choinkową dyskotekę i trzeba zaznaczyć, że udało mu się zaangażować wszystkich uczniów do wspólnej zabawy.

   Wszyscy uczniowie mieli zapewniony transport, zarówno do szkoły, jak i po zabawie do domów.

 


 

 


 

Wywiadówka szkolna

 

    17 stycznia odbyło się spotkanie rodziców z wychowawcami klas oraz innymi nauczycielami. Rodzice zapoznali się ze szkolnymi osiągnięciami swoich dzieci, poznali ich oceny semestralne z poszczególnych przedmiotów oraz z zachowania.

   Mamy nadzieję, że były powody do zadowolenia...

 


 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

życzymy wszystkim

wspaniałej rodzinnej atmosfery

przy wigilijnym stole i poza nim,

radości w sercu, uśmiechu na twarzy,

optymistycznych myśli w głowie

i zdrowia w całym ciele,

aby każdy z nas potrafił dostrzec

moc Święta Bożego Narodzenia

   


 

W ten przedświąteczny czas...

 

    Właśnie rozpoczęły się ferie zimowe - czas na odpoczynek, spokojne przeżycie świąt wraz z najbliższymi i przywitanie nowego roku. Ale póki przyszedł na to czas, w ostatni dzień szkoły w roku 2012 duch Świąt Bożonarodzeniowych opanował zajęcia szkolne...

   W każdej klasie zorganizowano klasowe wigilie, zgodnie z tradycją - modlitwa przed wieczerzą, załamaniem się opłatkiem z najserdeczniejszymi życzeniami, potrawy wigilijne, kolędowanie, blask choinek i stroików...

   A potem przyszedł czas ogólnoszkolne zebranie. Montaż słowno-muzyczny przedstawili uczniowie pod przygotowaniem Państwa Haliny i Józefa Sadlików. Za ich też inicjatywą zorganizowano międzyklasowy turniej w śpiewaniu kolęd. Jury w składzie: Pan Dyrektor Melchior Ryniak, Pani Aleksandra Zastawna-Grzyb oraz ks. Janusz Łuc wyłonili zwycięzców, którymi byli uczniowie klasy 2 B. Oprócz gromkich braw w uznaniu przez pozostałych gimnazjalistów każdy z uczniów otrzymał czekoladę. Na końcu swoje możliwości wokalne pokazali sami nauczyciele.

   Konkurs kolęd poprowadzili uczniowie Samorządu Uczniowskiego - Natalia Adamkiewicz oraz Mateusz Krajnik. Natalia przedstawiła też wyniki rozgrywek sportowych w konkurencji międzyklasowej organizowanej przez Samorząd wyróżniając przedstawicieli trzech  pierwszych klas:

   - I miejsce: 3 A

   - II miejsce: 3 B

   - III miejsce: 3 C

  A do szkoły wracamy 2 stycznia w środę, proszę nie zapomnieć, w końcu trzeba dokończyć semestr :)

Zdjęcia: Bartosz Kusiak

 


 

Szlachetna Paczka z naszej szkoły

 

    Nasza szkoła zaangażowała się w  akcję "Szlachetna Paczka" Tą szlachetną akcję zainicjował i zrealizował Samorząd Uczniowski, a osobą kierującą akcją był Dawid Zarzyczny. "Szlachetna Paczka" to akcja ogólnopolska, ale działająca lokalnie, dzięki czemu zebrane dary trafiają do potrzebujących w najbliższej okolicy.

   Bardzo dziękujemy osobom, które postanowiły pomóc i ofiarowały dary przynosząc komuś radość w trudnej sytuacji życiowej. Dary te zostały dostarczone do najbliższej placówki kierującą lokalnie akcją - Zespołu Szkół Nr 1 w Sanoku (Ekonomik), gdzie uczęszcza nasza absolwentka - Paulina Błażowska - wolontariuszka powyższej akcji, która pomogła nam w sprawnej realizacji akcji.

 


 

Finał XX edycji programu edukacyjnego "Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczdów"

 

    6 grudnia odbył się rozstrzygający etap konkursu "Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów", organizowanego przez  Bieszczadzki Park Narodowy. Konkurs zorganizowano w Domu Kultury w Ustrzykach Dolnych jako część podsumowująca całoroczny program edukacyjny. Naszych uczniów, biorących udział w konkursie, przygotowywała Pani Renata Kaczmarska.

   Po pierwszym etapie pisemnym uczniowie reprezentujący naszą szkołę zajmowali pierwsze miejsce. Po występie ustnym finałowego etapu nasza drużyna, w składzie: Klaudia Tkacz, Imane Sghir i Mateusz Nabywaniec obroniła I miejsce, tym samym zostaliśmy zwycięzcami konkursu. A tak wyglądała końcowa klasyfikacja drużynowa szkół :

   I miejsce:   Gimnazjum w Tarnawie Dolnej

   II miejsceGimnazjum nr 2 w Zagórzu

   III miejsce: Gimnazjum w Lesku

   W klasyfikacji indywidualnej nasi uczniowie również pozostali na tych samych miejscach, co oznacza, że I miejsce zdobyła Klaudia Tkacz, a na IV miejscu uplasował się Mateusz Nabywaniec. W II etapie brało udział pięcioro finalistów, Ima zajęła wcześniej miejsce VII na 28 uczestników.

   W przerwach między konkurencjami odbył się występ artystyczny młodych artystów. Między innymi swoje zdolności wokalne zaprezentowała uczennica naszego Gimnazjum - Dominika Semczyk.

   Gratulujemy serdecznie naszym gimnazjalistom, a zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową Bieszczadzkiego Parku Narodowego, na której znajdziecie więcej szczegółów dotyczących konkursu (i nie tylko).

   


 

Samorząd Uczniowski w projekcie "Młode Bieszczady"

 

    Nasza młodzież szkolna bierze udział w projekcie Fundacji Bieszczadzkiej "Młode Bieszczady". Jest to projekt dwuletni współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Bierze w nim udział 18 szkół gimnazjalnych z rejonu Bieszczadów. Z naszej szkoły uczestniczy w nim grupa 16 osób, którzy obecnie biorą udział w zajęciach prowadzonych przez szkolnego koordynatora projektu - Jarosława Bochnaka. Uczestnicy zajęć poznają możliwości efektywnej pracy Samorządu Uczniowskiego w swojej szkole, a także w środowisku lokalnym, poznają swoje prawa oraz kompetencje Samorządu Uczniowskiego, uczą się właściwego planowania działań i sposobów ich realizacji.  Bowiem celem projektu jest stworzenie modelowych rozwiązań pracy Samorządu Uczniowskiego, które przyczynią się do rozwoju postaw obywatelskich wśród młodzieży gimnazjalnej, w tym służące rozwojowi samorządności uczniowskiej i angażowaniu młodzieży na rzecz środowiska lokalnego.

   W ramach projektu zaplanowano szereg ciekawych działań skierowanych do uczniów. Oprócz zajęć szkolnych będą wyjazdowe weekendowe warsztaty, publikacje medialne, konkursy... A wszelkie wyjazdy, nagrody konkursowe, pakiety materiałów dla uczniów są  bezpłatne.

 

 


 

Konkurs na logotyp Młodzieżowej Rady Gminy Zagórz.

 

    Młodzieżowa Rada Gminy Zagórz ogłasza konkurs na wykonanie logotypu (znaku graficznego) Młodzieżowej Rady Gminy. Prace konkursowe mogą zgłaszać pojedyncze osoby jak i grupy osób do dnia 14 grudnia 2012 r. do godz. 17:00. Projekt musi spełniać następujące kryteria:

   - być niepowtarzalny i oryginalny,

   - być niezależny od środków powielania i łatwy do skalowania,

   - nadawać się do różnorodnego wykorzystania (zarówno na materiałach biurowych, jak i promocyjnych i  informacyjnych (od kopert, teczek, plakatów po banery i długopisy),

   - może być wykonane dowolną techniką graficzną,

   - składać się ze znaku graficznego lub wyrazu „Młodzieżowa Rada Gminy ” lub dowolnej kombinacji powyższych wyrazu i znaku graficznego.

   Wszystkie projekty muszą zostać wysłane jedynie w postaci cyfrowej. Do pracy konkursowej należy dołączyć swoje imię i  nazwisko, numer kontaktowy, adres zamieszkania. Pracę zapisaną na płycie CD lub DVD należy dostarczyć lub wysłać po wskazany adres: Młodzieżowa Rada Gminy Zagórz Urzędu Miasta i Gminy w Zagórzu, ul. 3 Maja 2, 38-540 Zagórz, dopiskiem „Konkurs na logo Młodzieżowej Rady Gminy Zagórz”.

   Dokładny regulamin konkursu, który należy przeczytać znajduje się tutaj (dokument programu Word "doc").

   Pytania należy kierować pod adres: mrgzagorz@gmail.com

  


 

Andrzejki szkolne

 

    "Andrzejki" w naszej kulturze to ostatnia huczna zabawa przed rozpoczynającym się adwentem. Tego też wieczoru, w formie zabawy, odprawiane są wróżby, które kiedyś miały charakter matrymonialny i przeznaczone były dla niezamężnych dziewcząt, a obecnie mają zdecydowanie szerszy zakres dotyczący naszej przyszłości. Najpopularniejszą formą wróżby jest lanie wosku na zimną wodę.

   W naszej szkole zabawa andrzejkowa odbyła się 29 listopada (czwartek), którą zajął się Samorząd Uczniowski. Oprócz ogólnej zabawy większość klas zorganizowało sobie wewnątrz-klasowe spotkania z tradycją wróżb i drobnym poczęstunkiem.

 


 

Spotkanie z podróżnikiem grupy "Trzask" - Meksyk

 

    27 listopada odwiedził nas długo oczekiwany podróżnik grupy Trzask. tym razem była to podróżniczka - Pani Klaudia Chachura. Tematem przeciekawej - jak zwykle, foto-relacji był Meksyk.

   Pani Klaudia zabrała nas do kraju Azteków, którego dzięki wspaniałym zdjęciom i wspaniałym opisom przybliżyła nam Meksyk zarówno od strony przyrodniczej, jak i historycznej, kulturowej oraz gospodarczej. Nie zabrakło dobrego humoru, żelków za dobre odpowiedzi i przywiezionych pamiątek, które po projekcji można było dowolnie pooglądać...

   Jeśli jesteście zainteresowani następnym spotkaniem odwiedźcie stronę: trzask.pl i wypowiedzcie się w komentarzach pod odpowiednim newsem w zakładce Samorządu Uczniowskiego.

 


 

"Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów" - konkurs (etap I)

 

    Uczniowie z naszej szkoły biorą udział w programie przyrodniczym organizowanym przez Ośrodek Naukowo-Dydaktyczny w Ustrzykach Dolnych Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Program ten obejmował praktyki terenowe w Bieszczadach oraz warsztaty szkoleniowe w Ustrzykach Dolnych. Całość kończy się konkursem międzyszkolnym, w którym uczestniczy walczą o czołowe miejsca i cenne nagrody. Nasza szkoła co roku odnosi w tym konkursie nie małe sukcesy - wielokrotnie zdobywając pierwsze miejsce drużynowo czy też indywidualnie. Przygotowaniami uczniów do konkursu zajmuje się Pani Renata Kaczmarska.

   21 listopada odbył się pierwszy etap konkursu polegający na rozwiązaniu testów pisemnych. W konkursie wzięło udział 8 gimnazjów. Każda szkoła mogła wystawić do pięciu uczestników, w tym jedną drużynę 3-osobową. Naszą szkołę reprezentowali: Imane Sghir, Klaudia Tkacz, Mateusz Nabywaniec.

  Powyższa reprezentacja naszego Gimnazjum spisała się wyśmienicie zajmując I miejsce w tym etapie. Łącznie zdobyli 412 punktów wyprzedając Gimnazjum Nr 2 w Zagórzu o 38,5 punktu i trzecie w kolejności Gimnazjum w Lesku o 63 punkty. I te trzy gimnazja będą walczyć o I miejsce w etapie finałowym.

  Oprócz tego została wyłoniona najlepsza piątka uczniów, którzy powalczą o nagrody indywidualnym etapie finałowym. Wśród 27 uczestników konkursu do finałowej piątki dostali się: Klaudia, która zajęła I miejsce i Mateusz (miejsce IV). Nie wiele zabrakło Imie, która zajęła VII miejsce.

   Gratulujemy całej drużynie i życzymy sukcesów w II etapie, który odbędzie się już 6 XII.

 


 

Wywiadówka szkolna

 

    21 listopada (w środę) odbyła się wywiadówka szkolna. O godzinie 16:30 odbyło się zebranie Rady Rodziców wraz z Dyrektorem Szkoły - Panem Melchiorem Ryniakiem.

   O godzinie 17:00 odbyło się zebranie ogólne podczas którego Pan Wojciech Urban - kierownik Posterunku Policji w Zagórzu przybliżył temat odpowiedzialności karnej w przypadku kradzieży, pomówienia i cyberprzemocy. Apelował o zwiększenie zainteresowania czasem wolnym dzieci zważając na to, co robią na komputerze (w jakie gry grają, jakie strony internetowe odwiedzają...). Prosił o zwrócenie uwagi na nowe przedmioty przynoszone do domu (odzież, komórki...)... Opisał też sygnały świadczące o możliwości zażywania narkotyków, przedstawiając dalsze konsekwencje.

   Następnie głos zabrała Pani Małgorzata Micheńko - pedagog szkolny, która zachęciła rodziców do zgłaszania swoich dzieci, w razie potrzeb, do objęcia pomocą psychologiczno-pedagogiczną, która dotyczy osób o specjalnych potrzebach (od uczniów wyjątkowo zdolnych po uczniów z różnymi problemami z uczeniem się i rodzajem dysfunkcji ).

   Po zebraniu ogólnym rodzice spotkali się z wychowawcami oraz nauczycielami, zapoznając się z osiągnięciami swoich dzieci.

 


 

Egzamin próbny uczniów klas III

 

    Dla trzecioklasistów trwają dni próby. Od wtorku (13.XI) do czwartku (15.XI) trwa egzamin próbny uczniów klas III. Egzaminy te odbywają się na wzór prawdziwych egzaminów. Uczniowie piszą testy na sali gimnastycznej, we wtorek: część humanistyczną (historia i WOS oraz po półgodzinnej przerwie - język polski), w środę: część matematyczno-przyrodniczą (przedmioty przyrodnicze: biologia, geografia, chemia, fizyka oraz po przerwie - matematyka), a w czwartek: część z języka nowożytnego (część podstawowa oraz po przerwie część rozszerzona - w naszej szkole będzie język angielski (obydwie wersje) i język niemiecki (wersja podstawowa))

   Zobaczymy, jak wypadnie ta próba...

 


 

Upamiętnienie dnia odzyskania niepodległości

 

    11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W 1918 roku po 123 latach od rozbiorów Polski Polacy odzyskują swój kraj, który powrócił na mapę polityczną Europy. Aby odzyskać upragnioną niepodległość wielu ludzi przelało swą krew - w wielu walkach powstańczych oraz podczas I wojny światowej.

   O tych wydarzeniach, upamiętniając dzień odzyskania niepodległości przypomniała klasa 2B pod opieką wychowawczyni - pani Renaty Kaczmarskiej.

Zdjęcia: Bartosz Kusiak

 


 

Ku pamięci zmarłym...

 

    Dzień przed Wszystkimi Świętymi klasa 2A przygotowana przez wychowawcę - pana Adama Malca przedstawiła inscenizację słowno-muzyczną przypominającą wszystkim sens zbliżających się świąt.

 

           

 


 

Złożenie zniczy w miejscu straceń na Gruszce

 

   Samorząd Uczniowski przeprowadził akcje zbiórki zniczy w naszej szkole, w celu złożenia ich w miejscu upamiętniającym oddanie życia Polaków za Ojczyznę. 30 października delegacja Samorządu Uczniowskiego wraz z panem Jarosławem Bochnakiem udała się na miejscową górę Gruszkę, gdzie w porastającym ją lesie znajduje się wmurowany krzyż z tablicą informującą o zaistniałym tu wydarzeniu: 5 lipca 1940 r. hitlerowcy rozstrzelali 115 polskich bojowników o wolność Ojczyzny.

 


 

Dzień Papieski

 

   14 października obchodziliśmy XII Dzień Papieski. Hasło tegoroczne Dnia Papieskiego to: "Jan Paweł II - Papież Rodziny", wybrano je ze względu na to, że rodzina zajmowały szczególne miejsce w nauczaniu ks. Karola Wojtyły.

   W naszej szkole uczniowie pod kierownictwem ks. Janusza Łuca przygotowali inscenizację słowno-muzyczną wraz wizualizacją, która była przedstawiona 17 października.

 


 

Dzień Edukacji Narodowej

 

   14 października obchodzimy polskie święto oświaty. Dzień ten upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN) w 1773 r. z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Potocznie dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

   W poniedziałek Samorząd Uczniowski przedstawił montaż słowno-muzyczny upamiętniający Dzień Edukacji Narodowej podczas apelu szkolnego. Uczniowie złożyli wszystkim pracownikom szkoły życzenia wręczając im w prezencie własnoręcznie wykonane laurki, które wzięły udział w losowaniu nagród rzeczowych (również własnoręcznie wykonanych)

   Po wystąpieniu uczniów Pan Dyrektor wręczył nagrody nauczycielom za ich pracę i trud włożony edukację i wychowanie uczniów oraz wzorowe wypełnianie obowiązków szkolnych.

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

życzymy wszystkim pracownikom szkoły

wytrwałości, cierpliwości i zadowolenia z pracy,

oraz

dużo zdrowia, dobrego humoru i wiele szczęścia

 

 


 

Pasowanie uczniów klas pierwszych na pełnoprawnych członków naszego Gimnazjum

 

   8 października uczniowie klas pierwszych naszej szkoły już w pełni mogą mówić o sobie "gimnazjaliści". W prawdzie są nimi od niemal pierwszego września, ale to dzisiaj odbyła się ceremonia ich pasowania na gimnazjalistów. Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie poddani zostali próbie wiedzy, plastycznych umiejętności oraz dobrej pamięci, a wszystko to na wesoło w między-klasowych konkurencjach.

   Ceremonię poprowadziła Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Natalia Adamkiewicz, która wraz z innymi osobami Samorządu (tworzących jury: Natalia Zarzyczna, Klaudia Tkacz i Mateusz Krajnik) przygotowała konkurencje między-klasowe. Wygrała klasa 1A, którzy zostali mistrzami turnieju. Bynajmniej najważniejsza była dobra zabawa. Począwszy od zwycięskiej 1A, wszystkie pierwsze klasy zostały uwiecznione na pamiątkowym klasowym zdjęciu.

   Po złożeniu ślubowania przy sztandarze szkoły głos zabrał Dyrektor Gimnazjum - Pan Melchior Ryniak. Następnie przekazał wychowawcom klas legitymacje uczniów, którzy rozdali swoim podopiecznym - już pełnoprawnym członkom Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej.

 


 

VI Szkolny Rajd Szlakiem Papieskim

 

   W dniach 1-2 października 2012 r. odbył się VI Szkolny Rajd Szlakiem Papieskim. Podczas wędrówki pierwszego dnia uczestnicy przemierzyli trasę Turzańsk – Chryszczata – Kalnica, a w drugim dniu odcinek Kalnica – Jeziorko Bobrowe – Huczek - Gawgań – Choceń – Średnie Wielkie. Organizatorami Rajdu już od 5 lat są Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej oraz Stowarzyszenie „Nasza Przyszłość – Tarnawa”.

   W tym roku na trasę rajdu wyruszyło 40 uczestników pod opieką pięciu opiekunów. Uczestnicy to wyłącznie uczniowie Gimnazjum i SP w Tarnawie Dolnej, a opiekunami grup byli: Pani Barbary Rudy oraz Panowie: Marek Drwięga, Maciej Bar, Adam Malec i Janusz Krajnik.

   Rajd tradycyjnie rozpoczął się spotkaniem uczestników przy Tablicy Pamiątkowej Patrona Gimnazjum, gdzie odśpiewano „Barkę” i autobusem szkolnym udano się do Turzańska. Pierwszy dzień zakończył się noclegiem na terenie szkoły. Wieczorem uczestnicy mogli wziąć udział w rozgrywkach sportowych oraz miło spędzić czas przy ognisku połączonym z pieczeniem kiełbasy. Mimo nieco kapryśnej pogody wszyscy uczestnicy dzielnie spisali się na trasie i każdemu dopisywał dobry nastrój.

Opracował: J. Krajnik

Foto: M. Bar

 


 

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego został wybrany

 

   Wybory powszechne na stanowisko przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego odbyły się 24 września 2012 r. Na przerwie, w godzinach 10:30 – 10:40 uczniowie naszej szkoły oddali swój głos na jednego z pięciu kandydatów ubiegających się o stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Po raz drugi w historii naszej szkoły (pierwszy - rok temu) doszło do sytuacji, w której dwóch kandydatów uzyskało taką samą liczbę głosów. Potrzebna była II tura wyborów, którą KOMISJA WYBORCZA sprawnie i szybko zorganizowała.

   Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej, na rok szkolny 2012/2013 została Natalia Adamkiewicz.

   Gratulujemy serdecznie i życzymy owocnej pracy!

   Szczegółowe wyniki z wyborów znajdują się w zakładce MENU: Samorząd Uczniowski

 


 

Wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej

 

   Do 17 września (poniedziałek) można złożyć zgłoszenie kandydatury na stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Na liście zgłoszeniowej (wystarczy kartka z zeszytu), której autorem jest kandydat, muszą znajdować się następujące dane:
  - imię i nazwisko kandydata,
  - klasa, do której uczęszcza,
  - 10 podpisów koleżanek/kolegów z klasy,
  - podpis wychowawcy.

  Zgłoszenia trzeba dostarczyć pani Ewie Rozmus lub panu Jarosławowi Bochnakowi.

       Komisja Wyborcza informuje, iż wybory odbędą się 24 września 2012 r (poniedziałek). Pod koniec godziny wychowawczej - między 10:15 a 10:30 wszyscy uczniowie w każdej klasie otrzymają karty do głosowania. Po oddaniu głosu na wybranego kandydata kartę należy wrzucić do urny wyborczej w sali nr 5 na przerwie między godziną 10:30 a 10:40. Ogłoszenie wyników nastąpi tego samego dnia do godziny 13:30.

Lista kandydatów:

 - Małgorzata Jakubowska (II A)
 - Paweł Stach (III A)
 - Natalia Adamkiewicz (III B)
 - Katarzyna Mołczan (III C)
 - Dawid Zarzyczny (III C)
 

SKŁAD KOMISJI WYBORCZEJ:

  Przewodnicząca: Natalia Zarzyczna
  Zastępca Przewodniczącej: Mateusz Krajnik
  Sekretarz: Przemysław Malec
 

      Przeczytaj i skomentuj:  TWOJE  ZDANIE

 


 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

 

       Z pewnością wszyscy na to czekali... W końcu ile mogą trwać wakacje? Jeśli komuś żal wakacji, to niech pocieszy się faktem, że wakacje znów będą za rok (10 miesięcy), a w międzyczasie pojawią się ferie zimowe. No, a sam czas szkolny nie musi być zły, w szkole też może być ciekawie, miło i przyjemnie.

   W każdym razie rok szkolny już się rozpoczął i jak co roku początek był w kościele, gdzie odbyła się Masza św., następnie wszyscy uczniowie przemaszerowali za sztandarem szkoły do budynku szkolnego, gdzie odbyło się uroczyste przywitanie. Po odśpiewaniu hymnu szkolnego Pan Dyrektor Melchior Ryniak przywitał wszystkich serdecznie, a szczególnie uczniów klas pierwszych, którym przedstawił uczących w naszej szkole nauczycieli, przypominając ich pozostałym. Jedynym nowym nauczycielem jest ks. Janusz Łuc, który będzie uczył religii. Pan Dyrektor wspomniał o rocznicy wybuchu II wojny światowej, kiedy to 1 września 1939 r. hitlerowskie Niemcy napadły na Polskę. Prosił wszystkich o wzmożoną pracę, aby włożony trud obfitował w jak najlepsze oceny oraz sukcesy we wszelkich konkursach czego życzył wszystkim zgromadzonym.

   Po uroczystej inauguracji uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami, którymi są:

     1A: Marek Drwięga

     1B: Ewa Rozmus

     1C: Anna Kruczek

     2A: Adam Malec

     2B: Renata Kaczmarska

     3A: Maria Obal

     3B: Janina Nycz

     3C: Bogdan Nycz

 

   Zobacz  PLAN  LEKCJI

   Masz coś do powiedzenia..., napisz, jakie jest  TWOJE  ZDANIE

 

 


ARCHIWUM