Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń

III Edycja  Ogólnopolskiego Konkursu zakończona

Gimnazjum w Tarnawie Dolnej   -  Bezpieczną Szkołą

 

   Fundacja Państwo Obywatelskie działając w partnerstwie ze Studium Prawa Europejskiego  była organizatorem III Edycji OgólnopolskiegoKonkursu Bezpieczna szkoła – Bezpieczny uczeń. Hasło konkursu : Prawo, Przyjaźń, Tolerancja Przystąpienie do konkursu zmusiło nas do zadania sobie pytania, na ile szkoła jest miejscem uczącym zachowań   obywatelskich, zachowań prospołecznych, na ile uczy właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia i przygotowuje młodego człowieka do życia w ciągle zmieniającej się rzeczywistości . W   jaką wiedzę powinien zostać wyposażony młody człowiek  aby nie został sformatowany przez media, rówieśników, grupy nieformalne, aby nie przeszedł na” ciemna stronę mocy” .  Mamy świadomość, że szkoła jest  odbiciem społeczeństwa w skali mikro, dlatego też postanowiliśmy dołożyć wszelkich starań aby w tej mikro skali zapanowała solidarność społeczna.  Regulamin konkursu  Bezpieczna Szkoła przewidywał   kompleksowe działania, którymi została  objęta cała społeczność uczniowska, pracownicy szkoły i rodzice uczniów. Program trwał od 28 listopada 2014 do 30 kwietnia 2015. Należało wykonać 10 zadań konkursowych. We wszystkich klasach gimnazjum w ramach lekcji wychowawczych  przeprowadzone zostały  debaty uczniowskie nt. Państwo,prawo, społeczeństwo, obywatel. Opracowano test sprawdzający wiedzę uczniów w tym zakresie. Testy  wysłano do jury konkursu. Przeprowadzono pogadanki i konwersatoria nt. Prawna ochrona dóbr osobistych człowieka, w tym nietykalności cielesnej, a zwyczaje szkolne;Tytoń, narkotyki, dopalacze - jak się przed tym bronić;Mój przyjaciel jest inwalidą - jak kształtować podstawy akceptujące niepełnosprawność;Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia.. . Pisemne sprawozdania przesłano do jury konkursu. Zorganizowano szkolny  konkurs literacki nt. Co powinno się zmienić w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi. Dziesięć najciekawszych prac wysłano do jury konkursu. Ponadto zorganizowano spotkania całej społeczności uczniowskiej z psychologiem penitencjarnym Panem Łukaszem Matuszem ; z pełniącym funkcję dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sanoku Panem  Grzegorzem Kozakiem  oraz aspirantem Łukaszem Sowińskim przedstawicielem Powiatowej Komendy Policji w Sanoku, członkiem  zespołu ds. prewencji kryminalnej, nieletnich i patologii oraz aspirantem Rafałem Adamskim dzielnicowym Policji Zagórz. Jako zadanie dodatkowe opracowano  ulotkę informacyjną dla rodziców uczniów zawierającą ważne numery kontaktowe, które mogą być przydatne w sytuacjach kryzysowych. Warto było włożyć wysiłek w realizacje zadań konkursowych ponieważ otrzymaliśmy tytuł Bezpiecznej Szkoły,certyfikat i dyplom honorowy.

 


 

Festyn Zdrowia - po raz trzeci...

 

   27 maja 2015 r. po raz trzeci w  Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej odbył się Festyn Zdrowia. Był on podsumowaniem ogólnopolskiego programu Czas na zdrowie, którego ideą było promowanie zdrowego odżywiania się i aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczniowie mieli okazję do zaprezentowania swoich zainteresowań , mogli uczestniczyć w rozgrywkach sportowych, grach i zabawach, poznali też pasje zaproszonych gości. A tegoroczną uroczystość uświetnili: Pani  Maria Pospolitak – Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku, radna V kadencji Sejmiku Województwa, Pani Ewa Baranowska – Dyrektor SPZPOZ w Zagórzu, Pani Teresa Bury – Starsza Pielęgniarka Oddziału Epidemiologii i Pani Krystyna Bętkowska – Kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Sanoku, Pan Janusz Fal - Dyrektor ZOS w Zagórzu, Pani Joanna Rudy – Dyrektor SP w Tarnawie Dolnej, Pan Mirosław Kaźmierczak - trener i prezes UKS Spartanie Zahutyń wraz z zawodnikami UKS Spartanie Zahutyń, Pan Grzegorz Maliwiecki z Orkiestra Dętą, Pan Łukasz Bańczak – uczestnik wielu festiwali twórczości, Pan Krzysztof Indyk - nauczyciel  ZS nr 1 w Sanoku wraz z grupą uczniów tej szkoły, Pani Ewelina Dyrkacz – Kulikowska i Pani Beata Michalczak – Korzeniowska – Instuktorki Ratownictwa z Medyczno – Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sanoku, uczniowie wraz z nauczycielem  Gimnazjum w Zagórzu.

   Uczestnicy imprezy bawili się przy suto zastawionych stołach, na których serwowano potrawy przygotowane przez opiekunów i uczniów  ZS nr 1 w Sanoku. Pokazali oni, że zdrowe potrawy mogą być smaczne i kolorowe. Również rodzice i nauczyciele zaangażowali się w promocję zdrowej żywności, dzięki nim zebrani mogli delektować się serami z gospodarstwa ekologicznego Państwa Beaty i Władysława Misiura, drożdżowymi bułeczkami, pierogami z owocami, przekąskami z warzyw i owoców.

   Ważnym punktem Festynu Zdrowia była promocja aktywności fizycznej. Do uprawiania sportu zachęciły obecnych, profesjonalne pokazy gimnastyczne zawodników i trenera UKS Spartanie Zahutyń. Jest to klub Mistrzów Podkarpacia w Gimnastyce Sportowej i Wicemistrzów Polski w Kulturystyce i Fitness – posiadają liczne medale Mistrzów Polski. Trener klubu pan Mirosław Kaźmierczak jest aktualnym Wicemistrzem Polski Weteranów w Kulturystyce Klasycznej, V miejsce w Pucharze Polski - Fitness Mężczyzn,  przebiegł 20 maratonów, jeden supermaraton (bieg na 100 km).

   W trosce o zdrowie przeprowadzony został pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności pod okiem Pań Instruktorek Ratownictwa -  Pani Eweliny Dyrkacz – Kulikowskiej i Pani Beaty Michalczak – Korzeniowskiej

   Szczególnym zainteresowaniem  cieszył się występ Orkiestry Dętej pod batutą Pana Grzegorza Maliwieckiego. Artyści zaprezentowali wiele utworów, a ich nienaganne brzmienie jest wynikiem wytrwałej pracy, dzięki której dochodzi się do takiego mistrzostwa.

   Naszą  uroczystość uświetnił swoim śpiewem Pan Łukasz Bańczak. Pokazał On młodszym kolegom, że należy rozwijać swoje pasje i wytrwale dążyć do celu.

   Duch  zabawy udzielił się wszystkim obecnym. Pod czujnym okiem nauczycieli w- f zostały rozegrane gry sportowe, których podsumowaniem było rozdanie nagród zwycięzcom. Wszystkim towarzyszyła wesoła zabawa, emocje, podziw  i uznanie dla gości.

   Za organizację Festynu Zdrowia była odpowiedzialna Pani Renata Kaczmarska wraz z grupą uczniów biorących udział w projekcie.

 

   W imieniu społeczności Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej chcemy wyrazić gorące podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania Festynu Zdrowia.

 

 


 

Czas na troche literatury

 

  W zeszły czwartek uczennice naszego gimnazjum udały  się na bardzo interesujące  spotkanie. Odbyło się ono w  Bibliotece Publicznej w Zagórzu z światowej sławy pisarką Panią Martą Fox. Na miejsce dotarłyśmy z lekkim spóźnieniem ale na nasze szczęście, autorki jeszcze nie było. Zajęliśmy swoje miejsca i czekaliśmy, kto wejdzie przez drzwi. Każdy spodziewał się kobiety dostojnej i elegancko ubranej, a stanęła przed nami Pani ubrana swobodnie i wygodnie. Została przedstawiona i potem sama zaczęła o sobie opowiadać. Przez pięć minut dowiedzieliśmy się, że ma dwoje dzieci, troje wnuków, i mieszka w Katowicach. Przeczytała nam kilka fragmentów swoich książek, nawet  najnowszego dzieła "Zakochaj się mamo" . Książka opowiada o dziewczynie imieniem Sara, która pisze e-maile do znanego kompozytora. Opisuje w nich swoją mamę, jej wygląd i charakter, oraz to, że marzy, by jej mama się zakochała. Na samym końcu nadszedł czas na pytania od publiczności, na które  autorka odpowiadała  bardzo swobodnie i żartobliwie. Na zakończenie Pani dostała od uczniów symboliczną czerwona różę i książkę o naszej okolicy. Potem ustawiłyśmy się do zdjęcia i wróciły na lekcję.

Opracowała:  Weronika Kruczek

 


Suche Rzeki

 

   19 i 20 maja grupa ekologów z naszej szkoły wzięła udział w zajęciach terenowych w Suchych Rzekach w ramach programu „Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów”. Uczniowie pokonali ścieżkę przyrodniczą Suche Rzeki – Smerek. W trakcie wędrówki „odkrywali „ charakterystyczne zbiorowiska, rośliny i zwierzęta.  Na szczycie podziwiali wspaniałe widoki, robili pamiątkowe zdjęcia. Po odpoczynku, w stacji naukowo- dydaktycznej BdPN  uczestnicy utrwalili wiadomości- na długo zapamiętają jak wygląda kuklik zwisły, firletka poszarpana, bodziszek cuchnący, marzanka wonna i wiele, wiele innych. Uczniowie mieli okazję poznać również ekosystem potoku górskiego i oczka wodnego. Obserwowali traszki zwyczajne, grzebieniaste i górskie, kumaki górskie, larwy owadów, zaskrońce. W miłej atmosferze w naturalnym środowisku przeżyli lekcję biologii i geografii , co na pewno zaprocentuje w przyszłości.

 

 


 

"Warszawa, wiadoma rzecz stolica"

 

   Tak, w ostatnich dniach (14, 15, 16 maja) klasy pierwsze naszego gimnazjum wybrały się właśnie do stolicy. Jej poznawanie uczniowie zaczęli od najważniejszego urzędu w państwie – Sejmu, do którego zaprosiła ich Pani Barbara Mazan – członek rady politycznej PiS, członek Zarządu Wojewódzkiego Okręgu Krośnieńskiego PiS, za co, wraz z wychowawczyniami, serdecznie Jej dziękują. Spotkanie z panią przewodniczką na sali obradi w innych pomieszczeniach wszyscy nazwali bardzo dobrą lekcją historii polskiego parlamentaryzmu. Dzieje narodu polskiego i samej Warszawy uczestnicy wycieczki poznali podczas zwiedzania Zamku Królewskiego, Starego Miasta oraz spaceru po Krakowskim Przedmieściu i Łazienkach Królewskich. Wiele wrażeń i doznań estetycznych dało uczniom obcowanie ze sztuką, gdy w salach Muzeum Narodowego stanęli przed obrazami takich malarzy, jak: Olga Boznańska, Ferdynand Ruszczyc, A. Fałat, J. Chełmoński, T. Siemiradzki, A. Gierymski  i inni albo podczas oglądania pokazu „Grające fontanny” czy zwiedzania w Pałacu Ujazdowskim wystawy sztuki współczesnej.

   Wiedzą (umiejętności) z dziedziny fizyki, chemii, elektroniki, mechaniki uczniowie sprawdzili lub zdobyli  w Centrum Nauki „Kopernik”. Chętnie przystępowali do wykonywania kolejnych ćwiczeń, które ustawione były na ich ścieżkach zwiedzania.

   Uczestnicy wycieczki dużo czasu spędzili też a ZOO, ciesząc się z możliwości bardzo bliskiego kontaktu ze zwierzętami, których na co dzień nie ma na ich podwórkach. 

   Wycieczka nauczyła młodych turystów współpracy, odpowiedzialności za siebie i innych oraz na pewno zachęciła do kolejnych wyjazdów po kraju; warto, bo Polska jest piękna.

 


 

Dzień Patrona naszej szkoły

 

   Od dwunastu lat nasza szkoła dzień 18 maja czci w sposób szczególny, bo to dzień urodzin Patrona – Jana Pawła II. Przygotowujemy się do niego poprzez przypomnienie Jego życia, działalności i nauczania podczas lekcji wychowawczych, i wizyt w Izbie Patrona oraz poprzez udział w konkursach Jemu poświęconych – „Olimpus” Wiedzy o Janie Pawle II, Konkurs Literacki organizowany przez Akcję Katolicką Archidiecezji Przemyskiej i Konkurs Literacki, Plastyczny i Wiedzy o Patronie organizowany przez nasze gimnazjum pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz i Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku. W tym roku było podobnie. Główna uroczystość odbyła się na holu szkoły przy tablicy pamiątkowej poświęconej Ojcu Św. Janowi Pawłowi II, a uświetniła ją obecność dostojnych gości – Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz Pana Ernesta Nowaka, Ks. Prałata Jana Krupińskiego, Ks. Jacka Michno – przedstawiciela CDN w Sanoku, Prezesa Stowarzyszenia „Nasza Przyszłość Tarnawa” Pana Janusza Krajnika, Przewodniczącego Rady Rodziców przy naszym Gimnazjum p. Gocka oraz uczniów – laureatów Konkursu „Jan Paweł II – Patronem Młodych” i ich opiekunowie.

   Spotkanie, odczytem na temat wartości, które wskazał młodym Jan Paweł II, rozpoczął ks. Janusz Łuc. Następnie głos zabrał Burmistrz Ernest Nowak, który zaprosił młodzież do pójścia przez życie drogami wyznaczonymi przez naszego świętego Patrona.

   Pan Janusz Krajnik natomiast wyraził radość z powodu tego, że szkoła kontynuuje piękną tradycję dzielenia się osobą Jana Pawła II z innymi i zachęcił do ciągłego zgłębiania Jego nauki.

   Część oficjalną toczącą się w obecności sztandaru szkoły i rozpoczętej hymnem szkoły zakończył dyrektor Pan Melchior Ryniak.

   Uczniowie natomiast, zaprosili do obejrzenia i wysłuchania części artystycznej, w której przybliżyli życie Jana Pawła II. Wzruszyli aż do łez słowami zaprezentowanych wierszy i piosenek. Dodatkowo uczniowie klasy 3A odegrali poruszającą pantonimę, w której pokazali, że nawet w bardzo trudnych chwilach nie jest się samemu i można uzyskać pomoc od Boga.

   Na koniec organizatorzy Konkursu „Jan Paweł II – Patronem Młodych” przedstawili jego laureatów, a nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Zagórz wręczyli Pan Burmistrz i Przewodniczący Rady Rodziców.

   Wielką przyjemnością było patrzenie na uśmiechnięte twarze wszystkich uczestników uroczystości. Duch Świętego Jana Pawła II na pewno otaczał każdego swoją czułą i wrażliwą miłością.

 


 

Zbiórka pieniężna dla Domu Dziecka w Krośnie

 

   Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę pieniędzy na Dom Dziecka w Krośnie. Przez cały miesiąc (maj) uczniowie z Samorządu będą chodzić z puszką i zbierać datki. Zbiórka pieniędzy odbędzie się  w trakcie lekcji i na przerwach. Wysokość wpłat jest dowolna. Pod koniec miesiąca zebrana kwota pieniędzy zostanie przekazana pocztą na wyżej wymieniony ośrodek.

      Dziękujemy 

 


 

Apel szkolny z okazji Święta 3 Maja

 

   30 kwietnia uczniowie klasy 3A pod opieką  wychowawcy - Pana Marka Drwiegi, przedstawili montaż słowno-muzyczny upamiętniający uchwalenie konstytucji 3 maja 1791 r. Przypomnieli też wszystkim trudne czasy w jakim znajdowała się wówczas Polska.

   Obecnie Święto Trzeciego Maja  jest jednym z najważniejszych świąt narodowych w Polsce. Poprzedza je Dzień Flagi Państwowej (2 maja) i Święto Pracy (1 maja), które jest również dniem wolnym.

 


 

Prezentacja programu "Czas na zdrowie"

 

   Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Renaty Kaczmarskiej zaprezentowali społeczności szkolnej realizowany program "Czas na zdrowie". Młodzież z klasy I B za pomocą prezentacji komputerowej przedstawili problemy i skutki niewłaściwego odżywiania się i braku aktywności ruchowej, a także udzielili rad, jak zdrowo się odżywiać i prowadzić zdrowy styl życia. A dziewczyny z klasy 2A - Dominika Jankowska i Milena Zajkowska - omówiły piramidę żywienia. Na koniec rozdano ulotki zachęcające do przejścia na zdrowy styl życia.

   A już za niedługo (planowo 27 maja) odbędzie się już po raz trzecie FESTYN ZDROWIA, będący zwieńczeniem programu "Czas na Zdrowie". Na uczniów będzie czekać wiele atrakcji, zdrowej żywności, pokazów, konkurencji sportowych, gier i zabaw.

 


 

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

 

   24 kwietnia 2015 r. uczniowie naszego gimnazjum  reprezentowali gminę Zagórz na powiatowym etapie Turnieju  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Jaćmierzu.  Drużyna przygotowywana przez p. Józefa Sadlika w składzie Przemysław Malec, Sławomir Swalarz i Radosław Jankowski  uplasowała się na 4 miejscu.

    Uczestnicy musieli rozwiązać dwa testy  ze znajomości przepisów ruchu drogowego i wykazać się nie lada sprawnością w pokonywaniu toru przeszkód. Świetnie spisali się w czasie jazdy po miasteczku po wyznaczonej trasie. Nad prawidłowością przebiegu czuwali przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w Sanoku oraz Straży Miejskiej.

    Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży znajomości przepisów  ruchu drogowego, a także propagowanie bezpiecznego zachowania się na drodze.

red. Izabela Krawczyk

 


 

Egzaminy gimnazjlane

 

    Rozpoczął się długo oczekiwany przez trzecioklasistów okres egzaminów gimnazjalnych, który trwa trzy dni - od 21 do 23 kwietnia. Uczniowie piszą wówczas testy z następujących części przedmiotowych w następujących dniach:

  - wtorek: część humanistyczna (historia i WOS oraz po przerwie - język polski),

  - środa: część matematyczno-przyrodnicza (przedmioty przyrodnicze: biologia, geografia, chemia,fizyka oraz po przerwie - matematyka),

  - czwartek: część z języka nowożytnego (część podstawowa oraz po przerwie część rozszerzona - w naszej szkole będzie język angielski (obydwie wersje) i język niemiecki(wersja podstawowa)).

   Mamy nadzieję, że trzy lata nauki zaowocuje dobrymi wynikami z egzaminu. W tym czasie uczniowie młodszych klas chociaż nie mają zajęć szkolnych, niech nie marnują czasu i sami sprawdzą, które z zadań mogliby rozwiązać już teraz.

 


 

Apel z okazji rocznicy zbrodni katyńskiej

 

    15 kwietnia uczniowie klasy 3C pod opieką Pani Anny Kruczek przygotowali apel z okazji  rocznicy zbrodni  katyńskiej.  Część artystyczna składała się z montażu słowno-muzycznego. Trzecioklasiści przypomnieli  historię ofiar katyńskich, recytowali wiersze oraz fragmenty prozy, upamiętniające  to tragiczne wydarzenie w dziejach Polski. Uzupełnieniem podniosłego nastroju stanowiły slajdy i filmy na tle polskiej flagi.

    Wspomniano również o tragedii jakie miało miejsce w 2010 roku, kiedy to w drodze na obchody rocznicy zbrodni Katyńskiej zginęło w katastrofie lotniczej 96 osób delegacji Rządu Polskiego wraz z Prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego małżonką.

 


 

Fotorelacja podróżnika grupy Trzask - Izrael i Palestyna

 

   Kolejne spotkanie z podróżnikiem grupy TRZASK odbyło się 8 kwietnia. Tym razem Pan Samuel Kempski zabrał nas do Izraela. Fotorelacja przedstawiona była z wyprawy z lata ubiegłego roku, dzięki temu mogliśmy poznać obecne realia tego niezwykle barwnego, ale i trudnego do życia kraju.

   A w pokazie tym mogliśmy: 

 - zobaczyć miejsca święte dla trzech wielkich, monoteistycznych religii: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu,

 - dowiedzieć się dlaczego Zachodnia Ściana Świątyni w Jerozolimie jest Ścianą Płaczu,

 - przekonać się czy Morze Martwe faktycznie jest martwe,

 - poznać historię twierdzy Masada,

 - dowiedzieć się, jak żyją Palestyńczycy w "więzieniach z otwartym niebem" - czyli domach otoczonych potężnym murem,

 - postarać się zrozumieć, dlaczego Żydzi i Palestyńczycy nie są w stanie się dogadać,

 - poznać Jerozolimę, oglądając jej znane miejsca.

 Niech Wielkanoc napełni Wasze serca

miłością i spokojem.

Radosnego, wiosennego nastroju

podczas dzielenia się posiłkiem przy wspólnym stole,

w gronie najbliższej rodziny.

Niech te święta przepełnią Was radością i optymizmem.

Smacznego Święconego jajka

 oraz mokrego Śmigusa dyngusa

Wesołego Alleluja !

 


 

Apel Świątczeny w wykonaniu klasy 2A

 

   Tuż przed Triduum Paschalne, 1 kwietnia w środę, uczniowie klasy 2A pod opieką wychowawczyni, Pani Haliny Sadlik, przedstawili montaż słowno-muzyczny poświęcony zbliżającym się Świętom Wielkanocnym. Uczniowie w swoich wierszach i piosenkach mocno podkreślili sens zbliżających się Świąt.

   Po występie artystycznym głos zabrał Pan Dyrektor, który prosił wszystkich o ostrożność i dbanie o bezpieczeństwo podczas obrządków niektórych tradycji okresu wielkanocnego oraz złożył zebranym życzenia wielkanocne.

   Po apelu uczniwoe z Samorządu Uczniowskiego udali się do Urzędu MIasta i Gminy w Zagórzu z życzeniami świątecznymi, a także odwiedzili Dom Opieki Społecznej w Zagórzu przekazując wszystkim pensjonariuszom kartki z życzeniami z okazji Świąt Wielkanocnych, które zostały wykonane przez uczniów w ramach działań PCK w naszej szkole.

 


 

Sukcesy Kamila

 

   Uczeń Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej Kamil Krajnik ma na swoim koncie liczne osiągnięcia w konkursach przedmiotowych i tematycznych.

   Na uwagę zasługuje fakt, że jako uczeń klasy pierwszej kilkakrotnie  pokonał swoich starszych kolegów z gimnazjów uczestniczących w rywalizacji. Miało to miejsce 26 marca 2015 r. podczas VI Edycji Konkursu Wiedzy Przyrodniczo- Leśnej w ZSL w Lesku. Kamil zdobył najwyższą liczbę punktów w teście pisemnym i w części praktycznej, w której rewelacyjnie rozpoznał gatunki zielne, drzewa, zwierzęta bezkręgowe, kręgowce, ślady i tropy zwierząt. Ostatecznie zajął 1 miejsce wśród uczniów reprezentujących 9 gimnazjów. Kamil zdeklasował rywali zajmując 1 miejsce w konkurencji indywidualnej Wojewódzkiego Konkursu „Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów”. Z drużyną zajął w tym konkursie  wysokie II miejsce.

   Kamil był także najlepszy w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” w grupie szkół gimnazjalnych. Dało mu to oczywiście awans do następnego etapu.

   Nie można pominąć faktu, że pierwszoklasista brał również udział w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych z biologii i historii osiągając dobre wyniki.

   Daje to nadzieję na to, że w klasie II i III Kamil zadziwi nas kolejnymi rewelacyjnymi osiągnięciami.

 


 

 


 

 

Każdy już czym prędzej bieży,
by dołączyć do pasterzy.
I my spieszymy z życzeniami,
aby być bliżej z Wami.
Zdrowia, szczęścia, pomyślności
i niech dobro wśród Was gości.
I niech Boga wielka moc
na Was spłynie w świętą noc.

 

 


 

Fotorelacja podróżnika grupy Trzask

 

   17 grudnia odwiedził nas długo wyczekiwany podróżnik grupy TRZASK. Już wielokrotnie gościliśmy ich w naszej szkole słuchając i oglądając wspaniałych fotorelacji z różnych zakątków świata. Również i tym razem mieliśmy okazję poznać nowy region, tym razem Pan Krystian Pyrzak (nowy członek grupy Trzask) zabrał nas w "podróż" wzdłuż wybrzeża morza Śródziemnego, gdzie mogliśmy:

 - zauroczyć się alpejskimi krajobrazami w północnych Włoszech,

 - przekonać się, czy Wenecja tonie,

 - odwiedzić Człowieka z Alpejskiego ludu Bolzano,

 - podziwiać auta Ferrari w Maranello,

  - zachwycić się antycznym klimatem Rzymu,

 - poznać uroki skąpanego w słońcu Lazurowego Wybrzeża,

 - zwiedzić Barcelonę,

 - dotrzeć do gibraltarskiej skały.

 


 

Rycerze w naszym Gimmnazjum

 

   26 listopada w naszym gimnazjum gościła grupa rycerzy. Uczniowie mogli zobaczyć uzbrojenie średniowecznych wojaków, poznać ich zwyczaje i posłuchać legend. Nasi gimnazjaliści mogli brać czynnie udział w pokazach sprawności rycerskiej, była również białogłowa, która nagradzała całusem najdzielniejszych rycerzy.

 

 


 

 

Góra Grosza 2014

 

   Podobnie jak w latach poprzednich nasze Gimnazjum przyłączyło się do Góry Grosza - ogólnopolskiej akcji, której celem jest zbiórka funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

   Od 24 listopada do 5 grudnia tego roku Karolina Szewerniak, Daniel Stasiowski oraz Dawid Kopczyk - podczas przerw lekcyjnych - zbierali drobiazgi zalegające w Waszych portfelach, portmonetkach i kieszeniach. Liczyła się każda groszówka. Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka! Nam także - DZIĘKI OTWARTOŚCI WASZYCH SERC i ZAANGAŻOWANIU w pomoc tym, dla których los był mniej łaskawy - udało się zebrać: 11176gr. Paulina Mołczan wraz z Danielem Stasiowskim oraz grupą wspierającą J z dużą cierpliwością i starannością na początku dokonali segregacji, a następnie policzyli wszystkie ofiarowane monety.

   Tutaj znajdziecie informacje Organizatora zbiórki: towarzystwonaszdom.pl

Dziękujemy!

Samorząd Uczniowski

 


 

Zabawa w kręgielni - nagroda konkursu "Mój wybór"

 

   Warto brać udział w konkursach... warto, bo możemy pokazać, że w czymś jesteśmy dobrzy, warto, bo możemy być wyróżnieni, warto, bo możemy wygrać ciekawe nagrody.

   Uczniowie klasy 3B biorąc udział w konkursie "Mój wybór" organizowanym przez Parafię Rzymskokatolicką pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Warze, zdobyli III miejsce. Nagrodą był wyjazd do kręgielni "Kula" w Rzeszowie. Opłacona była znaczna część przejazdu, 3 godziny zabawy w kręgielni, przekąski, pizza  i napoje.

   Pani Katarzyna Nowosielska - koordynator projektu, złożyła wszystkim gratulacje chwaląc uczniów klasy 3 B za ambitne prace konkursowe. Następnie przekazała dyplomy za zajęcie III miejsca wraz z dyplomami uczestnictwa dla pozostałych naszych gimnazjalistów oraz z paczką toreb ekologicznych dla wszystkich uczestników konkursu. 

   Teraz przyszedł czas na nagrodę główną - zabawa w kręgielni. Prawie wszyscy mieli pierwszy raz kulę do kręgli w rękach. Ale po pierwszym rzucie kulą, każdy wiedział o co chodzi i bez kompleksów rozbijał kolejne zestawy kręgli. Opiekunowie grupy: Pani Ewa Rozmus i Pan Jarosław Bochnak też spróbowali swoich sił w kręglach. Wszyscy podzieleni byli na trzy grupy mając do dyspozycji własne tory i stoliki, do których donoszone były na bieżąco soki, przekąski i pizza. Poczynania grających wyświetlane były na ekranach przypisanych do każdego toru.

   Zabawa była świetna, z resztą sami zobaczcie na zdjęciach... 

 


 

Sukces uczniów klasy III B

 

    Uczniowie klas I-III naszego Gimnazjum przystąpili do konkursu ,,Mój wybór’’. Organizatorem jest Parafia Rzymskokatolicka pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Warze, realizująca projekt dofinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie. Główny cel stanowi: zwiększenie świadomości młodzieży na temat szkód wynikających z picia alkoholu i używania innych środków psychoaktywnych.

    Nasi Gimnazjaliści wzięli udział w badaniach ankietowych, rozwiązali zadania teoretyczne oraz wykonali fotografie o tematyce profilaktycznej. Nad terminowością działań pieczę sprawowała Pani Renata Kaczmarska.  Miło jest nam donieść, że Jury przyznało III miejsce w konkursie- klasie III B.
    Nagrodą jest wyjazd do kręgielni w Rzeszowie, serdecznie gratulujemy.

 

 


 

Miejsce Straceń na Gruszce - pamietamy...

 

   Samorząd Uczniowski co roku organizuje w szkole zbiórkę zniczy celem złożenia ich w Miejscu Straceń na miejscowej górze Gruszka. Nie inaczej było i tym razem. Uczniowie pod opieką Pani Ewy Rozmus i Pana Jarosława Bochnaka ofiarowali znicze od każdej klasy. Następnie zarząd Samorządu Uczniowskiego w składzie: Dawid Kopczyk, Kamila Wróbel i Przemek Malec, udał się na miejscową górę Gruszka, gdzie w odległości kilkuset metrów od drogi łączącej Tarnawę Górną z Leskiem w lesie, znajduje się miejsce upamiętniające śmierć Polaków straconych z rąk hitlerowców 5 lipca 1940 r. Miejsce to zostało w tym roku odnowione w ramach projektu "Renowacja Miejsca Pamięci Ku Czci Bohaterów rozstrzelanych przez Niemców wraz z przyległym do niego terenem". Uczniowie zapalili znicze i składając je pod pomnikiem poświęcili chwilę na upamiętnienie tutejszych wydarzeń.

 


 

Dzień Edukacji Narodowej

 

    Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest w Polsce 14 października, na pamiątkę uczczenia daty powołania do życia Komisji Edukacji Narodowej  w 1773. Istnieje również Światowy Dzień Nauczyciela, który celebrowany jest 5 października.

   Z tej okazji uczniowie Samorządu Uczniowskiego poprowadzili przygotowaną przez siebie uroczystą akademię. Pomogli im w tym ich opiekunowie – Pani Ewa Rozmus i Pan Jarosław Bochnak, a także Pani Aleksandra Zastawna–Grzyb.

   Za nim jednak zaczął się występ. głos zabrał Pan Dyrektor Melchior Ryniak. Po wstępnym przemówieniu wręczył wyróżnienia nauczycielom za ich pracę i wkład w dobre wyniki nauczania i wychowania.

    Główną narracją zajęli się: Dawid Kopczyk (Przewodniczący SU) oraz Daniel Stasiowski. W trakcie wystąpienia pojawiły się wiersze, fraszki, skecze oraz wędrówka po wybranych krajach świata poprowadzona przez Sylwię Filipowicz i Karola Rośka.  Opisali oni zwyczaje obchodów Dnia Nauczyciela wraz systemem edukacji w różnych państwach świata. Opis ten był wizualizowany prezentacją komputerową. Między poszczególnymi częściami występu chór przygotowany przez Panią Agnieszkę Biernacką pokazywał talent muzyczny uczniów rozkoszując uszy gimnazjalistów oraz nauczycieli. Na koniec tej części apelu uczniowie złożyli gorące życzenia swoim pedagogom i innym pracownikom szkoły wręczając im własnoręcznie wykonane pamiątkowe zakładki do książek. Oprócz tego ogłoszono wyniki ankiety wyboru nauczycieli w poszczególnych kategoriach: Nauczyciel najsympatyczniejszy – Pan Józef Sadlik, Nauczyciel z największym poczuciem humoru – Pani Elżbieta Stodolak, Nauczyciel najbardziej wymagający – Pani Aleksandra Zastawna–Grzyb.  Nauczycielom tym wręczono specjalne wyróżnienia.

    Następnie odbył się koncert gitarowy wykonany przez uczniów przygotowanych przez księdza Janusza Łuca, który z resztą sam ten koncert poprowadził.

    Po koncercie rozpoczęła się ostatnia część tego uroczystego dnia – ślubowanie uczniów klas pierwszych. Po ceremonii ślubowania odbył się konkurs między pierwszymi klasami, co jest swego rodzaju „chrztem pierwszoklasistów”. Konkurencje w postaci zabaw poprowadzili: Paulina Mołczan i Marcin Kieca. Nad wynikami czuwały: Renata Piszko i Weronika Kruczek

Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły

życzymy uśmiechu na twarzy, zadowolenia z pracy

i sukcesów zawodowych oraz w życiu prywatnym

 


 

XIV zjazd Rodzin Szkół im. Jana Pawła II

 

    W dniach 9-10 października, jak co roku ,odbyła się pielgrzymka  do Częstochowy na XIV zjazd Rodzin  Szkół im. Jana Pawła II. Naszą szkołę reprezentowała 30 osobowa grupa uczniów z klas trzecich wraz z nauczycielami w osobach: p. Elżbieta Stodolak, p. Ewa Rozmus oraz p. Adam Malec.  Była Msza Święta i wspólne  śpiewanie pieśni. Było również mnóstwo, mnóstwo sztandarów i reprezentacji szkół z całej Polski i krajów z nią  graniczących. Oprócz  tego zwiedziliśmy Łagiewniki i Kraków. Było naprawdę świetnie. Dzięki ludziom na tej wycieczce mam wspomnienia, które będą mi towarzyszyć do końca życia. Dzięki  naszym nauczycielom zobaczyliśmy wiele zabytków. Mury obronne, po których  chodziliśmy  pokazały nam, że historia jest wokół nas , że warto o niej pamiętać, bo stanowi jakąś część każdego człowieka. 

    Po drodze do Krakowa obejrzeliśmy Sanktuarium  w Łagiewnikach. Gdy weszliśmy do jego wnętrza przytłoczyła nas biel. Białe ściany ,  biały ołtarz, który niezmiennie mnie zadziwia i zachwyca, każdy powinien go zobaczyć . Wstąpiliśmy też do Centrum  Jana Pawła II , gdzie znajduje się prawdziwa płyta z grobu Ojca Świętego w Watykanie i Jego relikwie.

    Pierwszym punktem naszego zwiedzania Krakowa była Galeria. Osobiście uważam, że dwie godziny w takim miejscu to zdecydowanie za mało, ale i tak zdążyliśmy zrobić zakupy i trochę się powygłupiać.  Kilka osób z naszej grupy w tym samym czasie było na basenie. Zdążyli się wymoczyć i zrelaksować.   Potem poszliśmy na Rynek Główny, gdzie  robiliśmy zdjęcia i głównie chodziliśmy. Mieliśmy czas, żeby pooglądać stare budynki i zakupić pamiątki. Na samym końcu poszliśmy na Wawel- do krypty Kaczyńskich .  W Krakowie nie można było ominąć Smoka Wawelskiego , który starszym przypomina legendę o dzielnym Szewczyku ,  a najmłodszych straszy ogniem.

    Wycieczka bardzo mi się podobała i myślę, że nie tylko mnie. Wszystko było cudowne i ludzie i miejsca i wspólnie spędzony czas. 

W.K.

 


 

Młodzieżowa Rada Gminy Zagórz

 

   Młodzieżowa Rada Gminy już jest! Składa się z 15 członków z dwóch gimnazjów - z Zagórza i Tarnawy Dolnej. Za nimi pierwsza sesja, podczas której wybrano zarząd Rady: Przewodniczącego i dwóch zastępców. Do młodzieżowej Rady Gminy z naszego gimnzazjum należą:

- Patrych Stach,

- Kamil Krajnik,

- Klaudia Koczeń,

- Klaudia Jankowska,

- Konrad Rajchel,

- Aleksandra Rudy,

- Weronika Izdebska.

 

    Ogłoszenie w sprawie wyboru Radnych Nłodzieżowej Rady Gminy w obwodzie nr 2

 


 

VIII szkolny i II gminny Rajd Papieski

 

   Rajd Papieski organizowany przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej i Stowarzyszenie „Nasza Przyszłość- Tarnawa”  już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń Gminy Zagórz. W tym roku odbył się on w dniach 6-7 października, a udział w nim wzięło 45 uczestników reprezentujących szkoły z Tarnawy i  z Poraża oraz 5 opiekunów: główni organizatorzy- Marek Drwięga i Adam Malec, a także Izabela Krawczyk, Maciej Bar i Tomasz Grega.

   Rajd, jak co roku, rozpoczął się od wspólnego odśpiewania Barki wraz z zaproszonymi gośćmi dyrektorem Zespołu Obsługi Szkół Januszem Falem oraz prezesem Stowarzyszenia „Nasza Przyszłość- Tarnawa” Januszem Krajnikiem przy tablicy upamiętniającej postać Patrona  Gimnazjum w Tarnawie Dolnej.

   W pierwszym dniu grupa przemierzyła trasę Czaszyn- Łukowe- Olchowa- Tarnawa Górna mając po drodze okazję do zapoznania się z informacjami o tych miejscowościach przedstawionymi przez uczniów tarnawskiego gimnazjum. Po powrocie uczestnicy mogli wziąć udział w rozgrywkach sportowych, a ten wyczerpujący dzień zakończyło wspólne ognisko. W drugim dniu do pokonania była trasa od Przełęczy pod Suliłą, na  Chryszczatą i zejście do Kalnicy, gdzie na zmęczonych turystów czekali Dyrektor Gimnazjum w Tarnawie Dolnej Melchior Ryniak i Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz Ernest Nowak.

   Uczestnicy tej wyprawy na długo zapamiętają wrażenia, których dostarczyła im wędrówka   m. in. po śladach Świętego Jana Pawła II i obcowanie z piękną przyrodą jesiennych Bieszczad.

 

Opr. I. Krawczyk

 


 

PAŹDZIERNIK

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

 

Biblioteka szkolna

ogłasza konkurs literacki pt.

„Niech żyje BIBLIOTEKA”.

 

   Napisz krótki wierszyk o bibliotece zachęcający do odwiedzenia jej. Na prace czekamy do czwartku 16 października 2014 r.

 


 

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego został wybrany

 

  30 września, w naszej szkole odbyły się wybory na stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Za organizację przeprowadzonych wyborów odpowiadały następujące osoby: Renata piszko, Weronika Kruczek, Aleksandra Kudlik, Mariola Furdak i Oliwia Niemczyk. Zespół ten, pod opieką pani Ewy Rozmus i pana Jarosława Bochnaka, przygotował salę wyborczą,  przeprowadził wybory oraz podliczył głosy wywieszając wyniki głosowania w postaci protokołu, z którego wszyscy mogli się dowiedzieć, że Przewodniczącym Samorządu Szkolnego w roku szkolnym 2014/2015 został...

Dawid Kopczyk

    Serdecznie gratulujemy! Następnego dnia sfinalizowane zostanie formowanie zarządu Samorządu Uczniowskiego. A my życzymy wybranemu Przewodniczącemu SU spełnienia zaplanowaych działań, udanej współpracy z uczniami, Radą Pedagogiczną i rodzicami oraz owocnej pracy na czele Samorządu Szkolnego!

   Podsumowanie wyborów samorządowych w naszej szkole jak i w całej Polsce w ramach programu "Samorządy mają głos" znajduje na stronie: www.wybory.ceo.org.pl

 


 

Debata kandydatów na Przewodniczacego Samorzadu Uczniowskiego

 

   Aby przybliżyć kandydatów na stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego społeczności szkolnej odbyła się debata szkolna kandydatów. Debacie przysłuchiwali się wszyscy uczniowie, czyli wyborcy.

   Debatę poprowadziła Karolina Szewerniak wraz z Renatą Piszko. Na początku zabrał głos Pan Dyrektor, po czym oddał głos prowadzącym. Po krótkim wprowadzeniu każdy z kandydatów przedstawił się krótko opowiadając o sobie. Następnie kandydaci odpowiadali na losowo wybrane przez siebie pytanie w czterech omawianych obszarach tematycznych:  AKCJE CHARYTATYWNE I WOLONTARIAT, SPORT, CZAS POZALEKCYJNY/IMPREZY SZKOLNEWSPÓŁPRACA Z NAUCZYCIELAMI I RODZICAMI. Po głównym wystąpieniu kandydatów nadszedł moment pytania ze strony zebranych uczniów (przyszłych wyborców) oraz nauczycieli. Wypowiedzi kandydatów w dziennikarski sposób podsumowała Weronika Kruczek wraz z Aleksandrą Stach.

    Debata miała na celu nie tylko bliższe poznanie kandydatów na stanowisko przewodniczącego SU, ale zaznajomienie się z mechanizmami wyborów samorządowych. Trwa okres kampanii przedwyborczej, w której kandydaci chcą wywalczyć sobie jak największe poparcie zapewniające im zwycięstwo w wyborach. A szkolne wybory, tak jak prawdziwe wybory parlamentarne, prezydenckie czy do władz samorządów jednostek administracyjnych są równepowszechne, a głosowanie tajne bezpośrednie.

 


 

Jesień to piękna pora na wyprawy w góry

 

   18 września 2014r. klasy IA i IB naszej szkoły wybrały się w Bieszczady. Wszyscy uczniowie – uczestnicy wycieczki i ich opiekunowie bez trudu, a nawet z uśmiechem na twarzach pokonali trasę: Przełęcz Wyżna – Połonina Wetlińska – Przełęcz Orłowicza – Stare Sioło – Wetlina.

   W trakcie wędrowania po szlaku młodzi turyści mieli okazję, by podziwiać piękno bieszczadzkiej przyrody, poznawać jej faunę i florę oraz dzieje i kulturę tego niezwykłego zakątka polskiej ziemi. Ponadto był to czas na wzajemne poznawanie się, zawieranie przyjaźni oraz uczenie aktywnego wypoczywania.

   Na wiosnę grupa zaplanowała zdobyć inny szczyt Bieszczadów.

 


 

Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy

 

   W tym roku w naszej gminie zostanie powołana Młodzieżowa Rada Gminy. Do niej może kandydować każdy uczeń gimnazjum w wieku 13 – 15 lat. Z naszego gimnazjum może być wybranych 7 członków Rady.

   Informacje na temat Młodzieżowej Rady Gminy (co to jest, jakie ma prawa i kompetencje, na czym polega jej działanie...?) znajdziecie w Statucie Młodzieżowej Rady Gminy Zagórz (wraz z zamieszoną poprawką do statutu).

   Zgłoszenia kandydatów do Rady przyjmuje Pan Jarosław Bochnak do 23 września.

   Pobierz wzór zgłoszenia kandydata.

   Zapoznaj się z kalendarzem wyborczym (zarządzenie Gminnej Komisji Wyborczej)

Wszelkie informacje udziela Pan Jarosław Bochnak.

 


 

Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

 

   Kandydatami na stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego roku szkolnego 2014/2015 są (spis alfabetyczny wg nazwisk):

- Sandra Gąsior (1A),

- Dawid Kopczyk (3C),

- Kamil Krajnik (1B),

- Daniel Stasiowski (3B),

- Kamila Wróbel (3C).

   Wybory odbędą się 30 września, we wtorek (dane dotyczące dokładnego czasu i miejsca zostaną ogłoszone niebawem), a dzień wcześniej planowana jest debata, podczas której kandydaci wypowiedzą się na temat planów pełnienia funkcji Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

   Zaglądnij na stronę: www.wybory.ceo.org.pl

 


 

75 rocznica wybuchu II wojny światowej

 

    15 września w naszej szkole odbył się apel z okazji 75- tej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji gościliśmy Prezesa Związku Sybiraków w Sanoku Pana Mieczysława Brekiera. Znamienity gość podzielił się z nami swoimi przeżyciami z sześcioletniego pobytu na zesłaniu na ,, Nieludzkiej ziemi" Sybirze. Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała tak tragicznej historii naszej ojczyzny, naszych dzielnych przodków. Uczniowie klasy 3 C uświetnili uroczystość montażem słowno-muzycznym

        Musimy pamiętać o tej tragedii i nieść przesłanie "Nigdy więcej wojny"

E.S.

 


 

Cała szkoła czyta Henryka Sienkiewicza!

 

   Tak mogłoby brzmieć hasło spotkania, które miało miejsce w naszej szkolnej bibliotece w piątek 5 września. Nasza szkoła włączyła się w zainicjowaną przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego akcję „Narodowe Czytanie”. W tym roku w całej Polsce czytane były powieści Henryka Sienkiewicza. Młodzież i  dzieci zgromadzone w bibliotece  wysłuchały fragmentów „Trylogii” oraz „W pustyni i w puszczy” czytanych przez Pana Dyrektora Melchiora Ryniaka, nauczycielkę w-f Panią Elżbietę Stodolak i bibliotekarkę Izabelę Krawczyk. Obejrzeć można było również wystawkę książek naszego noblisty, a także wystawkę poświęconą życiu i twórczości Sienkiewicza. Oprawę muzyczną stanowiły piosenki z ekranizacji jego utworów.

 


 

Rok szkolny 2014/2015 rozpoczęty

 

    Nowy rok szkolny 2014/2015 rozpoczął się. Uroczyste rozpoczęcie przebiegało zgodnie z założonym planem(przedstawionym poniżej). Z racji nieskończonych prac remontowych naszej szkoły inauguracja roku szkolnego odbyła się w jadalni, gdzie Pan Dyrektor Melchior Ryniak przywitał wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Szczególnie powitano uczniów klas pierwszych, których będzie dwie 24-osobowe. Wychowawcami klas pierwszych i pozostałych są:

1A - Maria Obal

1B  - Renata Kaczmarska

2A - Halina Sadlik

2B - Józef Sadlik

3A - Marek Drwiega

3B - Ewa Rozmus

3C - Elżbieta Stodolak

    Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny będzie dla wszystkich szczęśliwy i założone cele zostaną przez każdego osiągnięte. A na zakończeniu roku (już za 10 miesięcy:) każdy mógł z podniesioną głową odebrać świadectwo i udać się na zasłużony wakacyjny wypoczynek... Póki co bierzemy się do roboty! :)

 


 

Plan uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego w Gimnazjum

- 1 września 2014 r. (poniedziałek)

 

   Rok szkolny rozpocznie się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym w Tarnawie Górnej o godzinie 8:00. Uczniowie z pobliskich miejscowości dojadą do kościoła autobusem szkolnym według poniższego planu odjazdów:

     - Kalnica:    7:20
    - Czaszyn (z Brzozowca):   7:30
    - Olchowa:  7:45

   Uczniowie z Kalnicy i Olchowy wysiadają w Tarnawie Górnej na krzyżówce i przechodzą do kościoła.

   Następnie odbędzie się przemarsz pod opieką wychowawców do budynku szkolnego, gdzie około godziny 9:15 rozpocznie się apel inauguracyjny roku szkolnego 2014-2015. Po apelu, ok. godz. 10:00, uczniowie spotkają się w klasach ze swoimi wychowawcami, gdzie zostaną przekazane wszystkie istotne dla klas informacje łącznie z podziałem godzin.

   Rozkład odwozów do poszczególnych miejscowości:

     - Olchowa:    10:40
    - Kalnica:   10:50
    - Czaszyn (Brzozowiec):  11:00

 

 


ARCHIWUM