Konkursy przedmiotowe 2018/2019

 

    Zachęcamy uczniów do brania udziału w konkursach kuratoryjnych. Wymagania do konkursów z poszczególnych przedmiotów znajdują się TUTAJ. Proszę pobrać  dokument wordowski z treścią wymagań według przedmiotów, zaczynamy od I etapu (etap szkolny).

 


 

Narodowe czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego

 

   Już kolejny rok z rzędu nasza szkoła włącza się w akcję organizowaną przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej „Narodowe Czytanie”.  Biblioteka szkolna zorganizowała spotkanie, w którym uczniowie obydwu tarnawskich szkół wysłuchali fragmentów  powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”.

   Wśród czytających znaleźli się nauczyciele: Maciej Bar, Elżbieta Rycyk i Izabela Krawczyk oraz uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Spotkaniu towarzyszyła wystawka poświęcona życiu i twórczości autora. Słuchacze zostali zapoznani z kontekstem historycznym powieści, wysłuchano też listu od  prezydenta Andrzeja Dudy. Uczestnicy mieli możliwość przybicia pamiątkowego stempla.

   W tym roku Narodowe Czytanie miało szczególne znaczenie, gdyż świętujemy  stulecie odzyskania niepodległości. Stąd taki właśnie dobór tekstu.  „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego to powieść opisująca trudne początki młodej polskiej państwowości, związane z tym czasem nadzieje i marzenia Polaków.

 

 


 

Plan uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego w Gimnazjum

- 3 września 2018 r. (poniedziałek)

 

    Rozpoczniemy Mszą świętą w Kościele parafialnym w Tarnawie Górnej o godzinie 8:00. Następnie przemarsz z Pocztem Sztandarowym do szkoły. Uroczystości szkolne odbędą się na sali gimnastycznej. Po ogólnoszkolnej inauguracji rozpoczęcia roku szkolnego, uczniowie spotkają się z wychowawcami w klasach.

 

Dowozy do kościoła w dniu 3.09.2018 r:

  - Kalnica :  7:15
  - Brzozowiec:  7:30
  - Olchowa:  7:45

 

Odwozy ze szkoły:

  - Kalnica:  10:00
  - Brzozowiec :  10:00
  - Olchowa (razem z Kalnicą):  10:00

 

 

 

 


ARCHIWUM