*** SPORT ***

< 2017/2018 >

Badminton - finał wojewódzki

W ubiegły piątek tj. 8 grudnia 2017 roku w Straszęcinie nasi uczniowie wywalczyli pierwszy w historii startów medal w badmintonie. Drużyna chłopców w składzie Łukasz Mołczan pierwsza najsilniejsza rakieta, Konrad Gocek druga rakieta i Piotr Mackiewicz trzecia rakieta  zajęła 3 miejsce w województwie Podkarpackim. Należy zaznaczyć, że wszyscy mieli swój wkład w tym sukcesie ponieważ każdy zawodnik grał mecz. Słowa uznania kierujemy do Łukasza, który wygrał wszystkie swoje spotkania nawet z zawodnikami którzy są w kadrze województwa.

W Finale Wojewódzkim startowały również dziewczęta ale z mniejszym rezultatem. Dziewczyny zajęły 5 miejsce oto skład drużyny żeńskiej: Kasia Płaziak, Kasia Filipowicz i Marysia Czepiel. Gratuluję młodzieży i panu Pawłowi Stefanowskiemu bo to dzięki jego pracy w szkole podstawowej ten sukces był możliwy, wymienieni uczniowie i uczennice to podopieczni ze SP Czaszyn. Medal dla trenera przekażę w najbliższym czasie.

E.S.

Koszykówka dziewcząt - zawody powiatowe w naszej szkole

30 listopada w naszym gimnazjum przeprowadzono zawody powiatowe w koszykówce dziewcząt. Nasze dziewczyny wygrały zdecydowanie pokonując wszystkie drużyny.  W szranki stanęło cztery drużyny dwie z Sanoka i z Niebieszczan. Gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych etapach rozgrywek.

E.S.

Unihokej - zawody powiatowe

Drużyna dziewcząt wystartowała w zawodach powiatowych w unihokeju, które odbyły się 27 listopada w ZS w Bukowsku. Po bardzo ładnej grze w grupie wygrały z sanockimi drużynami 3-1 i 4-1 wyszły z grupy na pierwszym miejscu. Później zagrały z teoretycznie słabszym przeciwnikiem ale przegrałyśmy 1-0 i odpadłyśmy z turnieju na 9 miejscu. Skład drużyny: bramkarki Gabrysia Hoksa i Weronika Wawrzyńska, w polu Kasia Płaziak, Kasia Filipowicz, Anita Czuchry, Karolina Kowalik, Karolina Tokarz, Sabina Tomczewska, Marysia Czepiel, Agnieszka Poliniewicz, Karolina Oleksów.

E.S.

Sukces naszych uczniów w badmintonie - półfinały wojewódzkie

Półfinały w badmintonie w grach drużynowych 2017 przeszły do historii.  Turniej zorganizowała Szkoła Podstawowa w Czaszynie, a ściślej mówiąc Pan Paweł Stefanowski. Nasze gimnazjum reprezentowali byli uczniowie pana Pawła, odnieśli sukces w pięknym stylu wygrywając wszystkie mecze i zajęli I miejsca w kategorii dziewcząt i chłopców. Rolę trenera i kerownika zespołów pełnił Łukasz Mołczan. Skład drużyn: Kasia Płaziak, Kasia Filipowicz, Marysia Czepiel, Łukasz Mołczan, Konrad Gocek i Piotr Mackiewicz. Musimy zaznaczyć ogromne znaczenie naszych uczniów w roli sędziów. Oto nasi sędziowie: Anita Czuchry, Zuzanna Błaszak, Nela Jaworska, Adrian Torba, Radek Wyczesany oraz zawodnicy wymienieni powyżej. Serdeczne gratulacje dla zawodników i podziękowania dla sędziów.

E.S.

Szachy drużynowe - etap rejonowy

Dzisiaj 9 listopada drużyna szachowa uczestniczyła w etapie rejonowym. Tym razem nie uzyskaliśmy awansu do dalszych rozgrywek. Nastąpiła zmiana w składzie na szachownicy dziewczęcej zagrała Karolina Jankowska a Ola Łukowska na trzeciej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

E.S.

Awans w szachach drużynowych do etapu rejonowego

W ubiegły piątek tj. 27 X 2o17r. nasze gimnazjum było organizatorem Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. Nasza drużyna miała dużo szczęścia i awansowała do etapu rejonowego z drugiego miejsca. Szczęście polegało na tym, że mieliśmy tyle samo dużych punktów co gimnazjum z Zgórza a o kolejności miejsc zadecydował wynik z pierwszej szachownicy. Wyniki turnieju SP nr 3 Sanok 1 m-ce z 4 pkt, 2 m-ce Gimnazjum Tarnawa Dolna z 3 pkt (zwycięstwo na pierwszej szachownicy), 3 m-ce gimnazjum Zagórz z 3 pkt i 4 m-ce SP nr 9 Sanok z 2 pkt. Skład naszej drużyny: 1 szachownica Karolina Tokarz, 2 szach. Maksymilian Pluskwa,  3 szach. Michał Krajnik, 4 szach. Aleksandra Łukowska. Życzymy powodzenia na dalszym etapie.

opiekun Elżbieta Stodolak

Pokaz naszych gimnastyczek dla najmłodszych

W ubiegły piątek tj. 6 października uzdolnione uczennice naszego gimnazjum zaprezentowały swoje możliwości gimnastyczne. Odbiorcami były przedszkolaki z Tarnawy Dolnej z przedszkola im. Księdza Jakieły. Maluchom bardzo się spodobał się występ, w ramach dalszej współpracy naszych placówek planujemy imprezkę sportową dla młodszych kolegów w grudniu z okazji Św. Mikołaja. Dziękują naszym gimnastyczkom tj. Kasi Mielniczek i Korneli Kantorek.

- nauczycielka w.f. i nauczycielki z przedszkola

Sukcesy naszych gimnazjalistów w lekkoatletyce

Z opóźnieniem startujemy z nowinkami sportowymi naszego gimnazjum. Inauguracja roku sportowego 2017/2018 odbyła się na sanockim MOSiRze 19 września indywidualnymi mistrzostwami w lekkoatletyce. Nasi uczniowie wystartowali w kilku konkurencjach i zdobyli medale w 5 konkurencjach. Najwyższe trofeum zgarnął Piotr Mackiewicz w biegu na 1000 m. złoto, srebro zdobyli: Aleksandra Wojtoń w pchnięciu kulą, Krzysztof Bochnak w biegu na 100m. sztafeta 4x100m. w składzie Krzysztof Bochnak, Sebastian Kraus, Krzysztof Skoczółek i Kacper Stach. I piąty medal przypadł Sebastianowi Kras w skoku w dal. Do finału wojewódzkiego zakwalifikowali się Aleksandra i Piotrek. Finał wojewódzki odbył się 27 września tutaj Ola zajęła 8 m-ce a Piotrek był 11 na 37 startujących.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzisiaj, czyli 5 października biegały sztafety przełajowe na poziomie powiatu nasze dziewczyny zdobyły drugie miejsce i awans do rejonu. Wicemistrzynie powiatu startowały w składzie: Karolina Kowalik, Katarzyna Płaziak, Anita Czuchry, Malwina Kozioł, Maria Błażowska, Aneta Mołczan, Gabriela Hoksa, Maria Czepiel, Sabina Tomczewska, Urszula Pawłowska, rezerwowa Karolina Oleksów. Sztafeta męska pięknie walczyła, na pierwszych zmianach była liderem, ostatecznie wylądowała poza podium. Skład chłopców: Piotr Mackiewicz, Łukasz Mołczan, Sebastian Kraus, Wiktor Zajkowski, Kacper Stach, Jakub Wróbel, Mariusz Tkacz, Dawid Komarski, Maksymilian Pluskwa, Krzysztof Bochnak, rezerwowy Rafał Pawlik. Wszystkim gratulujemy!!!!!!!!!!!!!